Castle Party 2018
Amphi Festival 2020
Muzyka :

Invisible Reality Tour 2016 - Trauma i goście

Invisible Reality Tour 2016, Trauma, Invisible Reality, Insidius, death metal

Po krótkiej przerwie zespół Trauma powrócił z koncertami promującymi wydaną przez Deformeathing Prod. reedycję kultowego materiału „Invisible Reality”. Po czerwcowym rajdzie przez Pomorze, grupa kontynuuje traumatyczną krucjatę w ramach „Invisible Reality Tour 2016”. Trauma pojawiła się w Dobrym Mieście na Sun Dies Festival, by we wrześniu zaatakować Inowrocław i Olsztyn, a w październiku Sandomierz i Rzeszów. Na całej trasie u jej boku wystąpi ponownie Insidius, a dodatkowo w poszczególnych miastach pojawią się zaproszeni goście. 

16.09 - PRL, Inowrocław

17.09 - Nowy Andergrand, Olsztyn

21.10 - Lapidarium, Sandomierz

22.10 - Viny, Rzeszów

Trauma to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji Death Metalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako Thanatos. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na Trauma i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności Trauma wydała siedem studyjnych, pełnoczasowych płyt, jeden album koncertowy oraz Cd o charakterze retrospektywnym, na który znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni prawie 30 lat istnienia zespołu Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd Metalu z całego świata. Koncertowała z powodzeniem na prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Zespół Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach.

W czerwcu 2013 roku nakładem firmy Witching Hour prod. ukazał się ostatni (do tej pory) studyjny album zespołu „Karma Obscura”. Od początku grudnia 2013 roku, zespół rozpoczyna serie koncertów, kontynuując w ten sposób promocje najnowszej płyty. W ramach „KARMA OBSCURA TOUR” Trauma odwiedziła wiele miast Polskich i zagranicznych, w międzyczasie grając m.in. na pierwszej edycji Szczecińskiego Festiwalu muzyki ekstremalnej „Aaaarrrggghhh” u boku amerykańskiej legendy Obituary. W 2015 roku światło dzienne ujrzał nowy materiał zespołu, jakim jest split vinylowy „Craving For...”, na którym znalazła się nowa wersja Traumowego klasyka. 2016 rok przynosi winylowe wznowienie ważnego debiutu zespołu czyli „Invisible Reality”, podobnie jak „Craving For...” wydanego przed Deformeathing Production. 

Insidius

Zespół powstał w 1990 roku z inicjatywy Profesora i Choiny. Niestety po 2 latach zawiesił działalność. I tyle z historii. Po prawie 20 latach się reaktywował w składzie Choina, Profesor, Żurek i Brazyl. W 2011 roku do zespołu dołączył Mateusz "Mori”, a w 2012 Rafał Tasak jako vocal. Ponownie na scenie zespół zadebiutował w styczniu 2013 roku na koncercie wspomnień Szymona Czecha, a następnie na XXX lecie działalności zespołu VADER. W listopadzie 2014 roku dołączył do zespołu perkusista Michał Andrzejczyk, który zastąpił Żurka. W kwietniu zespół wypuścił świeży materiał, płytę "Shadows Of Humanity".

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły