Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Interior Of Death - God's Playground

Interior Of Death, death metal, God’s Playground

Łupie sobie Interior Of Death swój death metal w Proszowicach już od bardzo wielu lat i nie wiedzieć czemu świat wciąż pozostaje na to łupanie jakiś taki obojętny. Właśnie wydali już piąty swój album „God’s Playground” i po raz piąty wszystko bez wydawcy i we własnym zakresie. Naprawdę można pogratulować ambicji, samozaparcia i wytrwałości w dążeniu do celu, ale pogratulować można też i efektu końcowego. Ich nowa płyta jest bowiem bardzo solidnym ochłapem śmiercionośnej muzy.

Zaczyna się tajemniczym i intrygującym, symfonicznym intrem, ale zaraz potem wjeżdża ciężki deathowy walec, składający się z mocnych gitar i gęsto bijącej perkusji. Brzmienie jest brudne i surowe, a można powiedzieć, że surowa jest cała produkcja. Mimo ciekawych zagrywek i regularnie pojawiających się solówek, jest to muzyka mało melodyjna, a raczej nastawiona na brutalny wydźwięk i technikę grania. Rzemieślnicze łojenie, drenowanie i garbowanie z założenia ma gruchotać jak buldożer, a nie umilać czas przy porannej kawie. Podobnie rzecz ma się z wokalem, który dobrze wpasowuje się w klimat i dodaje drastyczności przekazowi. Pewne kwestie są jednak zrozumiałe i choć w okładce nie ma tekstów, to takie numery jak „God Was A Lie”, „Nuclear Winter” czy „Blood Born” łatwo jest sobie szybko przyswoić i je rozpoznawać.

A, jak informuje zespół, „God’s Playground” jest spójnym konceptem opowiadającym o zabawie boga ludźmi i sytuacjach w jakie jesteśmy uwikłani poprzez jego intrygi. Wszystko to może nic nowego nie odkrywa, a wręcz przeciwnie, jest głęboko osadzone w kanonach i ramach gatunku, ale trzyma fason i na pewno daje radę. Państwo wydawcy, chyba czas wreszcie zainteresować się tym zespołem.

Tracklista:

01. Intro
02. False Visions
03. Stillborn Infants
04. God Was A Lie
05. Hunger Of Flesh
06. Nuclear Winter
07. Blood Born
08. Fall Of Priest
09. Unnecessary Faith
10. Outro

Wydawca: Interior Of Death (2019)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły