Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Video :

Hetane powraca z nowym teledyskiem

Hetane, Fields of the Nephilim, industrial, rock

Pięć lat po wydaniu "Animan", po zmianach w składzie i eksperymentach z instrumentami nietypowymi dla industrialu, wrocławskie Hetane powraca z teledyskiem do utworu "Nie bój, nie bój". Jest to pierwsza kompozycja promująca nadchodzący trzeci album zespołu. Grupa nie podała jeszcze daty premiery ani tytułu pełnego wydawnictwa.

Industrialnorockowe Hetane zostało założone na przełomie 2002 i 2003 r. przez wokalistkę Magdę Oleś i klawiszowca Radka Spaniera. Pierwszym wydawnictwem grupy był minialbum "Find the Lost Ghosts" z 2004 r. Skład stopniowo poszerzył się o gitarzystę Łukasza "Jelenia" Pola, basistę Rema Karpienkę i perkusistę Janusza "Malinę" Malinowskiego. W marcu 2009 r. ukazał się pierwszy album Hetane, zatytułowany "Machines". Grupa promowała go koncertami u boku m.in. Fields of the Nephilim i Lecha Janerki. Drugi album, "Animan", wydano w marcu 2013 r., a sfinansowany został częściowo poprzez akcję crowdfundingową.

W lutym 2015 r. z zespołu odeszli Spanier i Malina. Na majowym koncercie w ramach cyklu "Nut Ferment" z Teatrze Muzycznym "Capitol" we Wrocławiu tercet wsparła wiolonczelistka Olga Kończak, a na bębnach surdo zagrały Ola Wasik i Joanna Kaczmarek.

Podczas rejestracji materiału na trzeci album grupa ponownie skorzystała ze studia Fonoplastykon. Do Magdy, Jelenia i Rema dołączył perkusista Michał Lange. W nagraniach wsparli ich m.in. Dorota Straburzynska, Bartek Bober i Łukasz Damrych grający na wiolonczeli, altówce i skrzypcach. Na razie nie jest znany tytuł ani data premiery nowego albumu. Teledysk do "Nie bój, nie bój" wyreżyserował Sebastian Juszczyk z Juzz Media.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły