Castle Party 2018
Ohlsson
Recenzje :

Heart & Soul feat. Rykarda Parasol

Heart & Soul feat. Rykarda Parasol, cold wave, rock, Joy Division, 2-47 Records
W środowisku alternatywnym sporo się ostatnio słyszy o Rykardzie Parasol, amerykańskiej wokalistce i kompozytorce, której muzykę porównuje się do twórczości Nick’a Cave’a czy Johnny’ego Casha. Artystka nie tylko zagrała w Polsce kilka koncertów pod koniec zeszłego roku, nagrała wspólnie z Made In Poland niezwykły utwór „Enjoy the solitude”, ale ostatnio podjęła współpracę z kolejnymi polskimi muzykami. Dzięki temu 9 stycznia 2012 roku miała swoją premierę debiutancka EP’ka polskiej supergrupy Heart & Soul.

Heart & Soul to grupa założona w 2010 roku przez członków najlepszych polskich zespołów alternatywnych, których połączyła miłość do muzyki Joy Division.  Tym, co podoba mi się najbardziej w tym projekcie, jest otwartość, świeżość oraz zmienność – skład grupy przekształca się z każdym utworem. Widząc na okładce EP’ki Heart & Soul feat. Rykarda Parasol takie nazwiska, jak: Bodek Pezda (2Cresky, Made In Poland), Sławomir „Dżabi” Leniart (2Cresky, Pati Yang band, Made In Poland), Piotr Pawłowski (Made In Poland), Łukasz Lach (L.Stadt) oraz Łukasz Klaus (CKOD, NOT) od razu wiedziałam, że będzie to duże muzyczne wydarzenie na naszym rynku i warto płytę zdobyć. Unikalny wokal Rykardy, hipnotyzujący, zimno-falowy klimat oraz profesjonalizm, muzyczne doświadczenie i pomysłowość muzyków stanowią o wyjątkowości krążka, którego nakład wyniósł zaledwie 150 egzemplarzy. 


Dzięki temu szczególnemu połączeniu talentów, otrzymaliśmy cztery kompozycje, które pełne są emocji, różnorodności i ekspresyjności. Utwory zostały napisane przez, kolejno: Łukasza Lacha, Bodka Pezdę, Sławomira Leniarta i Piotra Pawłowskiego. Płytę otwiera przepiękna ballada „Elaine”, w której w duecie z Rykardą śpiewa Łukasz Lach. Wspólnie stworzyli zjawiskowy i spokojny utwór, a ich głosy idealnie się uzupełniają. Drugi numer „Don’t Panic, children” konkretnie przyspiesza i od samego początku słychać charakterystyczne dla Bodka Pezdy dźwięki. Rytmiczna perkusja, chłodne, elektroniczne dźwięki syntezatora i prawdziwy popis wokalny Rykardy, której mocny, głęboki i pełen napięcia głos elektryzuje od samego początku. Wokal, gitara i klimat w „I don’t want to fail you” od razu nasuwa skojarzenia z Siouxsie and the Banshees. Z kolei zamykający płytę utwór „Oslo for everyone” przypomina dokonania Joy Division. Niesamowity głos Rykardy dodał nowej jakości, świeżości oraz niezwykłych emocji do zimno-falowego brzmienia Heart & Soul. 


Niespełna 15 minut, bo tyle trwa EP’ka Heart & Soul feat. Rykarda Parasol, zawiera mnóstwo emocji, przeżyć i różnorodnych dźwięków, ale mimo to pozostaje pewien niedosyt. Chce się więcej i mam nadzieję, że nie była to jednorazowa akcja i niebawem usłyszymy o kolejnych wspólnych dokonaniach tej ekipy. Polecam. 


Tracklista:


01. Elaine 

02. Don't Panic, Children 

03. I Don't Want To Fail You 

04. Oslo For Everyone


Wydawca: 2-47 Records (2012)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły