Wracać wciąż do domu Le Guin
Zadra
Encyklopedia :

Hatestory

Hatestory - polski zespół rockowy założony w 2008 roku. Pomysł utworzenia formacji powstał jednak już cztery lata wcześniej po rozpadzie zimnofalowej formacji Eva. Klaus, Slavik i Niuniek, nagrali wtedy instrumentalne demo z siedmioma utworami. W twórczości kwartetu słychać inspiracje muzyką cold wave, new wave a także death rockiem i post-punkiem.

Zespół zyskał rozgłos dzięki utworowi "Budujesz Faszyzm Przez Nietolerancję" (z wokalnym wsparciem Nancy, ex Junkie Train), który pojawił się na trybutowej składance "Nie Ma Zagrożenia Jest Dezerter" nagranej w hołdzie dla punk rockowej formacji Dezerter. Zespół działał wtedy pod nazwą Wrony Na Śniegu.

W tzw. międzyczasie muzycy zaangażowali się w death-post punkowy projekt Miguel And The Living Dead. Po zawieszeniu działalności powyższego, zespół odświeżył stare utwory i pracuje nad nowym materiałem na premierową płytę. W 2008 roku zespół zaczyna koncertować. Do grupy powraca Moni (na razie gościnnie). W kwietniu Hatestory zaszywa się w studiu w celu pracy nad rejestracją, a właściwie restauracją materiału na premierowy album.

Skład:

Moni - wokal
Slavik - gitara elektryczna
Killer Klaus - gitara basowa
Niuniek el Diablo - perkusja, boczny wokal

Oficjalna strona internetowa: brak
MySpace: www.myspace.com/hatestory

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły