Castle Party 2018
Ohlsson
Muzyka :

Hard Rock Heroes Festival z Whitesnake w Spodku

Już 28 listopada w katowickim Spodku odbędzie się festiwal, który będzie prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników hard rockowych brzmień - Hard Rock Heroes Festival. Główną gwiazdą festiwalu będą twórcy takich nieśmiertelnych hitów jak "Is This Love" czy "Here I Go Again", angielska formacja Whitesnake, która przybędzie do naszego kraju w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek, "Forevermore". Na festiwalu wystąpi także legenda polskiej sceny muzycznej - TSA oraz goście specjalni, których poznamy już wkrótce.
Whitesnake założony został przez Davida Coverdale'a w latach 70-tych, kiedy artysta ten rozstał się z Deep Purple, do której to formacji Whitesnake był w początkowym etapie swojej działalności porównywany. Kariera zespołu nabrała rozpędu w 1984 roku, kiedy to premierę miał album "Slide It In", a kolejny krążek zespołu - "Whitesnake" z 1987 roku,  okazał się ogromnym sukcesem również na amerykańskim rynku, w samych Stanach płyta ta pokryła się 8-krotnie platyną. To właśnie z tego albumu pochodzą takie hard rockowe hymny jak "Still of the Night", "Here I Go Again", "Is This Love" czy "Give Me All of Your Love".
Dwa lata później ukazuje się album "Slip of the Tongue" nagarny ze Steve'em Vaiem, a kolejny studyjny krążek, "Restless Heart" wydany zostaje dopiero w 1997 roku, w tym czasie aktywność zespołu ograniczyła się do trasy koncertowej w 1994 roku oraz kolekcji Greatest Hits. W 2003 roku grupa obchodziła swoje 25-lecie, świętując je na wyprzedanej trasie koncertowej.
W 2008 roku ukazuje się krążek "Good To Be Bad" i w ramach tournee, które promowało ten album, zespół dał niesamowite show w warszawskiej Stodole. W marcu swoją premierę miał najnowszy krążek Whitesnake - "Forevermore", który już ogłoszony został jednym z najlepszych albumów w dorobku grupy. Płyta promowana jest na trasie koncertowej, w ramach której Whitesnake wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, już 28 listopada w katowickim Spodku. Grupa pojawi się w Polsce w składzie: David Coverdale, Doug Aldrich, Reb Beach, Michael Devin i Brian Tichy.
 
Polską gwiazdą festiwalu będzie legenda rodzimej sceny rockowej lat 80-tych, prekursorzy heavy metalu nad Wisłą  - TSA. Grupa założona została w 1979 roku, w Opolu i działała do 1989 roku. Formacja w swoim klasycznym składzie reaktywowana została w 2001 roku i do dnia dzisiejszego należy do czołówki polskiej sceny muzycznej. Grupa ma na swoim koncie 7 płyt studyjnych, z czego ostatnia, "Proceder" ukazała się w 2004 roku i została jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. TSA zagra na festiwalu w swoim klasycznym składzie: Marek Piekarczyk, Andrzej Nowak, Stefan Machel, Janusz Niekrasz i Marek Kapłon.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:
Loża – 350/ 400 zł
Sek. H, J – 255/ 280 zł
Sek. czerwone – 150/ 165 zł
Sek. niebieskie – 120/ 130 zł 
Płyta – 135/ 150 zł

Bilety do nabycia na stronach: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły