Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Hacktivist supportem Enter Shikari

Hacktivist, Enter Shikari, rock, hardcore, metal, punk

Agencje Go Ahead i P.W. Events ogłaszają, że znany jest już support polskich występów Enter Shikari. 27, 28 i 29 września, na koncertach w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu publiczność rozgrzeje grupa Hacktivist. Muzycy Hacktivist pochodzą z Buckinghamshire w Anglii. W swojej twórczości łączą brutalność metalu z zagrywkami typowymi dla grime’u czy hardcore’u, a nawet hip-hopu. Zespół powstał na kanwie wspólnego jammowania Timfy’ego Jamesa (gitarzysta/producent) i J Hurleya (wokalista) w 2011 roku. Po pierwszych próbach w studio skład uzupełnili Ben Marvin (wokalista), Josh Gurner (basista) i Rich Hawking (perkusista). 

W styczniu 2012 zespół miał już zmontowany pierwszy klip – do kawałka „Cold Shoulders”. Video obejrzano ponad 100 tysięcy razy w pierwszym tygodniu od publikacji! Kolejny singiel, poza wsparciem internautów, doczekał się też wsparcia mediów – m.in. od BBC Radio 1 i Kerrang! Radio. Za to recenzje pierwszej EPki Hacktivist znalazły się w najważniejszych brytyjskich magazynach muzycznych – o płycie pisał “Metal Hammer”, “Rock Sound”, a nawet “The Guardian”. W 2013 roku zespół supportował Enter Shikari na angielskiej trasie, wtedy też po raz pierwszy w numerze „Elevate” (który do dziś pozostaje numerem obowiązkowym każdej ich set listy) gościnnie pojawił się na scenie Rou Reynolds. 

Po podboju rodzimych stron zespół skoncentrował się na Europie kontynentalnej i wystąpił latem 2013 na kilku festiwalach – m.in. Sonisphere, Rock Am Ring czy Rock Im Park, w Rosji, a kilka miesięcy później także jako support Korn. Obecnie wciąż jeszcze trwają prace nad zamknięciem debiutanckiego albumu grupy, na który czekają już fani na całym kontynencie! Wspólne koncerty z Enter Shikari na trasie po wschodniej i centralnej Europie będą prawdopodobnie pierwszą okazją do sprawdzenia nowego materiału na żywo.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły