Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Guano Apes

Guano Apes - niemiecki zespół grający crossover/rapcore z domieszką funku. Pochodzą z miasta Göttingen w Niemczech. W 1996 roku wygrali konkurs młodych talentów Local Heros i w nagrodę dostali możliwość zarejestrowania pierwszego longplaya. Po jego nagraniu szybko znaleźli wytwórnię fonograficzną chcącą go wydać.
We wrześniu 1997 roku ukazał się ich pierwszy album "Proud Like A God" na którym znalazły się dwa przeboje: "Open Your Eyes" i "Lords Of The Boards". Następnie grupa ruszyła w swoją pierwszą trasę koncertową (28 lutego 1999 roku zagrali w warszawskiej Proximie). Od tego momentu ich utwory na dobre zagościły na pierwszych miejscach list przebojów, zespół zyskał międzynarodową sławę, co odzwierciedlają złote i platynowe płyty m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Polsce, Holandii.

Po długim czasie spędzonym na koncertowaniu przyszedł czas na zarejestrowanie materiału na nową płytę. Zespół postanowił wynająć mieszkanie w małej duńskiej miejscowości gdzie rozpoczął prace nad nowym materiałem. Nowy album zarejestrowano w belgijskim studiu Galaxy Studios. Pierwszy zwiastun nowej płyty ukazał się 20 marca: singel zawierający cover utworu znanej w latach '80 grupy Alphavile "Big In Japan". W błyskawicznym tempie podbił europejskie rockowe listy przebojów. Po tak udanym debiucie przyszedł czas na cały album: 2 maja ukazał się krążek zatytułowany "Don't Give Me Names" który znalazł w Polsce ok 40.000 nabywców. Na początku roku 2002 Sandra zaczęła pisać teksty piosenek na nowy album. W tym czasie zespół zrezygnował z koncertów, by w pełni skoncentrować się na nagraniach. I tak dnia 3 lutego po okresie trzech lat wyczekiwań ukazał się trzeci, promowany wspaniałym singlem "You Can't Stop Me", album zespołu zatytułowany "Walking On A Thin Line".

W 2005 roku w lutym dali swój ostatni koncert w swojej karierze. Po pożegnalnej trasie koncertowej, która odbyła się tylko w Niemczech, każde z członków zespołu zaczęło nowy rozdział w swoim życiu. Perkusista wraz z basistą i gitarzystą stworzyli wraz z G-Ballem projekt Tamoto. Sandra, wokalistka, pracuje nad swoją solową płytą.

Skład:

Sandra Nasic - wokal
Henning Rümenapp - gitara elektryczna
Stefan Ude - gitara basowa
Dennis Poschwatta - perkusja

Dyskografia:

01. Proud Like A God (1997)
02. Don't Give Me Names (2000)
03. Walking On A Thin Line (2003)
04. Live (2003)
05. Planet Of The Apes - Best Of Guano Apes (2004)
06. The Documentary Guano Apes: Planet Of The Apes (DVD) (2005)

Oficjalna strona internetowa: www.guanoapes.com
MySpace: www.myspace.com/gapes

Źródło: Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły