Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Gothic Halloween we Wrocławiu już za dwa dni

Dyniowe święto już za chwilę i podobnie jak w ubiegłym roku Wrocław obchodzić je będzie pod dyktandem czeskiej legendy gothic rocka - XIII Století. Jak informowaliśmy niedawno Czesi zagrają 30 października w klubie Firlej w towarzystwie polskiego supportu w postaci Digital Angel. Bilety na koncert dostępne są w cenie 30 złotych za pośrednictwem rezerwacji na stronie www.xiiistoletishow.oz.pl. W dniu imprezy za wstęp trzeba będzie zapłacić 10 złotych więcej. Gothic Halloween patronuje DarkPlanet.
Więcej informacji znajduje się w darkplanetowym kalendarium oraz na stronie klubu Firlej.

XIII. Stoleti to bez wątpienia fenomen czeskiej sceny muzycznej. Grupa cieszy się niezwykłą popularnością nie tylko w rodzinnym kraju, ale i w Polsce czy na Słowacji. Po występie na festiwalu Castle Party w 1999 roku, zespół zdobył uznanie i zyskał nowych fanów także w innych krajach Europy.

Cechy charakterystyczne dla kapeli to przede wszystkim przebojowość utworów, nasyconych dodatkowo przeróżnymi „smaczkami”. Grupa znana jest także z widowiskowości występów. W swoich utworach często odwołują się do postaci historycznych - Elżbiety Batory, Bela Lugosi, Andy'ego Warhola, Torquemada, będących ekscentrykami odrzuconymi przez społeczeństwo. Na większości płyt, przeważa muzyka gitarowa. Charakterystyczny jest też silny, matowy głos lidera grupy Petra Stepana.

Początki zespołu sięgają 1990 roku, kiedy bracia Petr (autor tekstów, muzyki, wokalista i gitarzysta) i Pavel (perkusista) rozpoczęli swoją muzyczną karierę w punkowym projekcie H.N.F. Jak się później okazało, była to inspiracja do powstania nowego zespołu - XIII. Století właśnie. Gotycko-rockowa formacja, oficjalnie zadebiutowała w 1992 roku, albumem „Amulet”. Do roku 2004, muzycy wydali jeszcze 7 pełnometrażowych krążków.

Profil Myspace: www.myspace.com/xiiistoleti
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły