Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Video :

Gorgoroth - Black Mass Kraków 2004

Gorgoroth, Black Mass Kraków 2004, black metal DVD z zapisem kontrowersyjnego koncertu Norwegów z black metalowego Gorgoroth, który odbył się w lutym 2004 roku na krakowskich Krzemionkach, oficjalnie ujrzy światło dzienne 9 czerwca 2008 roku. Wydawcą "Black Mass Kraków 2004" będzie Metal Mind Productions. Podczas nagrywanego w krakowskiej telewizji występu na scenie wisieli na krzyżach nadzy ludzie, w scenografii wykorzystano m.in. symbole satanistyczne, szczątki zwierząt i sztuczną krew.
Organizatroa koncertu ukarano grzywną w wysokości 10 tys. zł. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie obrazy uczuć religijnych podczas występu, na podstawie zawiadomienia złożonego przez dyrektora krakowskiego ośrodka TVP. Na wniosek policji natomiast, przed sądem grodzkim toczyło się postępowanie w sprawie zorganizowania imprezy masowej bez zezwolenia. Prokuratura zarzuciła prezesowi Metal Mind Productions Tomaszowi Dziubińskiemu, że podjął się realizacji koncertu wiedząc, że proponowana przez członków zespołu scenografia zawiera treści satanistyczne i obrażające krzyż jako przedmiot chrześcijańskiej czci.

Ponadto - zlecił wykonanie scenografii i rejestrację koncertu na płytach DVD oraz nie uprzedzając członków zespołu o polskich przepisach prawa, chociaż do przestrzegania prawa zobowiązał się w umowach z zespołem i telewizją. Jako pokrzywdzonych akt oskarżenia wymieniał trzech kamerzystów rejestrujących nagranie. W toku śledztwa prokuratura uzyskała w drodze międzynarodowej pomocy prawnej zeznania członków zespołu. Stwierdzili oni, że nie zdawali sobie sprawy, że mogą urazić uczucia religijne Polaków. W jednym z pierwszych wywiadów zespołu po kontrowersyjnym koncercie, Infernus miał powiedzieć kanadyjskiemu Unrestrained! Magazine: "Naprawdę nie planowaliśmy czegoś takiego, naszym jedynym celem było po prostu pójść tam i nagrać film [...] Cały ten chaos i reakcja mediów były nie lada zaskoczeniem". Zapytany o to czy przejmowałby się, gdyby miały zapaść jakieś poważne odgórne decyzje, Infernus odpowiedział: "Niespecjalnie, naprawdę. Co by w najgorszym razie mogli zrobić, zniszczyć taśmy? Nie wydaje mi się żeby byliby do tego zdolni, nie wierzę że mogliby wyrządzić krzywdę któremuś z nas, chociaż mogliby posłać polskiego producenta do więzienia na kilka lat. Jeśli chodzi o nas, to prawdopodobnie pomoże nam to sprzedać nieco więcej płyt. Myślę, że DVD ostatecznie jednak się ukaże. Gdyby jednak zniszczyli te nagrania, paląc je na przykład, to znaczy że polska mentalność utkwiła w średniowieczu. Mam jednak nadzieję, że któregoś dnia odzyskamy film."

Oprócz koncertu Gorgoroth na DVD zawarto materiały bonusowe, tj: video z koncertu grupy na festiwalu "Live At With Full Force Festival" z Lipska z 2000 roku (utwory "Destroyer" oraz "Incipit Satan"), a także galerię zdjęć, biografię, dyskografię, tapety na pulpit komputera, linki; dźwięk Dolby Digital 5.1.

Oprócz standardowego DVD dostepna będzie również limitowana do 5000 sztuk edycja w unikatowym metalboksie.

Tracklista:

DVD: Live in Kraków, February 2004

01. Procreating Satan
02. Forces Of Satan Storms
03. Possessed (By Satan)
04. Bergtrollets Hevn
05. The Rite Of Infernal Invocation
06. Profetens Apenbaring
07. Of Ice And Movement...
08. Odeleggelse Og Undergang
09. Blood Stains The Circle
10. Unchain My Heart!!!
11. Revelation Of Doom
12. Destroyer
13. Incipit Satan

Bonus video:

Live At With Full Force Festival, Leipzig, 2000 (bootleg)

01. Destroyer
02. Incipit Satan
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły