Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Gitarzysta Obscura solo

Jak informowaliśmy wcześniej, w marcu 2011 roku światło dzienne ujrzy trzeci album studyjny death/progressive metalowego zespołu Obscura. Tymczasem gitarzysta grupy Christian Muenzner, udzielający się również w składzie szwedzkiego Spawn of Possession, postanowił w wolnej chwili zrealizować jedno ze swoich marzeń - nagrać solową płytę. Z racji, że muzyk ma już za sobą rejestrację partii gitar na krążek Obscury "Omnivium" może całkowicie poświęcić się nagrywaniu samodzielnego materiału. Muenzner, prywatnie wielki fan gitarowej muzyki, stworzył na swój debiut 12 instrumentalnych utworów inspirowanych m.in. fusion, power metalem, hard rockiem, progressive/thrash metalem oraz neoklasycznymi shredami.

Na solowym albumie Christiana Muenznera pojawią się odpowiedzialni za partie instrumentalne perkusista Hannes Grossman (Obscura, Blotted Science), basista Steve DiGiorgio (Sadus, Death, Iced Earth) oraz Daniel Galmarini na klawiszach. Swój gościnny udział potwierdzili również Ryan Knight (The Black Dahlia Murder), Per Nilsson (Scar Symmetry), Bob Katsionis (Firewind) i Vic Santura (Dark Fortress, Tryptikon).

"Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że najlepsi na świecie muzycy metalowi zgodzili się na współpracę ze mną. Jestem podekscytowany i nie mogę doczekać się by usłyszeć końcowe efekty tej kolaboracji" - mówi Muzenzer.

MySpace: www.myspace.com/christianmuenzner
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły