Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Gamma Ray - Powerplant

Choć Gamma Ray jest szanowanym i cenionym reprezentantem power metalu, to ekipa Kai Hansena nigdy nie osiągnęła takiej popularności jak macierzysta formacja tego muzyka - Helloween. Mimo to takie krążki jak "Land Of The Free" czy "Somewhere Out In Space" są wydawnictwami rozpoznawanymi. "Powerplant" do tego grona nie dołączył, choć zawiera wszystkie elementy, które go do tego predysponują.
W zasadzie bardzo ciężko jest stworzyć coś świeżego i oryginalnego w obrębie power metalu. W gruncie rzeczy pewne elementy sci-fi pojawiające się w twórczości Niemców stanowią jedynie drobną namiastkę czegoś, co by ten zespół wyróżniało. Hansen jednak już nie raz pokazywał, że jest świetnym muzykiem i grać potrafi, toteż od strony instrumentalnej, a zwłaszcza w warstwie gitar, Gamma Ray prezentuje się naprawdę dobrze. Również w warstwie kompozycyjnej jest kilka zmian. To już nie jest takie rozbrykane granie jak na wcześniejszych płytach. "Powerplant" to zestaw dojrzałych, okrzepniętych kawałków, stosunkowo "zimnych" jak na tę formację. Proszę się jednak nie spodziewać dołujących klimatów czy gotyckich klawiszy - nic z tych rzeczy - po prostu dojrzałość wzięła tutaj górę. Wyróżniającymi się utworami są "Armageddon" oraz "Heavy Metal Universe", ale trzeba z przykrością stwierdzić, że zdecydowana większość utworów jest do siebie bardzo podobna. Niewiele tu urozmaiceń stylistycznych, zabrakło także jakiegoś utworu, który by porywał.

"Powerplant" jako całość prezentuje się dobrze, bo rzeczywiście niewiele jest co zarzucić zespołowi. Nie jest to jednak wydawnictwo, które przykuwa uwagę na dłużej - te kilka kawałków nie posiada w gruncie rzeczy nic, co czyniłoby je wyjątkowymi, a tym samym album ten jest skazany na pokrywanie się kurzem na półce.

Tracklista:

01. Anywhere In The Galaxy
02. Razorblade Sigh
03. Send Me A Sign
04. Strangers In The Night
05. Gardens Of The Sinner
06. Short As Hell
07. It's A Sin (Pet Shop Boys Cover)
08. Heavy Metal Universe
09. Wings Of Destiny
10. Hand Of Fate
11. Armageddon

Wydawca: Noise Records (1999)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły