Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Forest Of Impaled - Mortis Dei

Forest Of Impaled, Mortis Dei, Terrorizer Records, Vox Mortis Records, black metal

Forest Of Impaled powstał w 1992 roku w Chicago, ale został założony przez Polaków i początkowo tylko Polacy w nim występowali. Tak też było na pierwszym wydawnictwie EP „Mortis Dei”. Płyta została wydana w Stanach przez wytwórnię dwóch płyt Terrorizer Records, ale w propagowaniu zespołu w Polsce pomogła Vox Mortis Records, wydając materiał na kasecie.

Jest to bardzo skromne wydanie, z jednostronnie drukowaną tekturową wkładką. Okładka również została zmieniona i obraz z płyty zastąpiło samo logo na czarnym tle, choć to, trzeba przyznać, jest wyjątkowo leśne i wymyślne. Na EPce znajduje się pięć kawałków, a jej czas nie dobiega do dwudziestu minut, więc całość nagrana jest na obu stronach. Forest Of Impaled to pędzący black metal o ostrych i melodyjnych liniach gitar podszytych intensywną perkusją i agresywnym, charkotliwie wrzaskliwym wokalem. Dużo tu dociskania i piłowania, muzyka najczęściej jest szybka, ale ma w sobie też sporo epickiej podniosłości, co w połączeniu z melodyką czyni ją absorbującą i dającą za sobą podążać. Również wokale dobrze się wchłaniają i choć są dosadne, to współgrają z muzyka i ją uatrakcyjniają. Pod tym względem najlepiej wypada pierwszy „Beckoning Midnight Dreams”.

Przedstawione utwory dają więc powody do zadowolenia i stanowiły dobry prognostyk dla zespołu, który się rozwinął i nagrał parę ciekawych rzeczy w przyszłości.

Tracklista:

1. Beckoning Midnight Dreams
2. Orgy of Unearthly Delights
3. Mortis Dei
4. Mystic Sight Of The Infernal Horde
5. Dark Shades Of The Astral World

Wydawca: Vox Mortis Records (1996)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły