Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Dira Mortis - Rusty Razor Cuts

Dira Mortis, Rusty Razor Cuts, metal, death metal

Już 24 grudnia 2014 roku ukaże się "Rusty Razor Cuts", kompilacyjny album death metalowców z Dira Mortis, będący zapisem wczesnych dokonań grupy. Jako bonus do płyty dołączono kartę downloadową, umożliwiającą pobranie zapisu wideo koncertu, jaki grupa zagrała w ramach charytatywnej edycji festu Goat Horns. Ideą imprezy było wsparcie poszkodowanych w wypadku muzyków Blaze Of Perdition, w którym uczestniczył również Wizun, perkusista Dira Mortis. Dzięki wsparciu, jakiego wtedy udzielił zespołowi Jacek Gut (Depopulate, Banisher, Nuclear Vomit) Dira Mortis mogła wystąpić i pomóc poszkodowanym kolegom. 

Jednocześnie, "Rusty Razor Cuts" ma być wsparciem dla Wizuna, który, co prawda wrócił już do aktywnego grania, ale nadal wymaga specjalistycznej rehabilitacji. Część dochodu ze sprzedaży płyty zostanie przekazana na ten właśnie cel. Ponadto, jeśli ktoś zechce wesprzeć Wizuna z własnej kiesy również jest to możliwe. Wszelkie informacje znajdziecie we wkładce płyty. 

O samej zawartości "Rusty Razor Cuts" w ten sposób wypowiadają się wydawcy z Defense Records: "Oddajemy w Wasze dłonie płytę stanowiącą dokumentacje wczesnych nagrań Dira Mortis. Jest to dowód wytrwałości i młodzieńczego zapału, a nie pokaz umiejętności. Nie spodziewajcie się krystalicznej jakości dźwięku i komfortowych odczuć. Nastawcie się raczej na wędrówkę w mroźną, wietrzną noc, gdzie śnieg z deszczem przeplata się z rzęsistym gradem wielkości kurzych jaj, a Wy musicie przebyć dystans 15 km przez topniejące zaspy. Zespół w początkowym okresie istniał wyłącznie z inicjatywy Leszka Makowieckiego i dzięki jego determinacji i miłości do Death Metalu powstały te materiały demo. Szorstkie, niedoskonałe, obskurne kompozycje posiadają jednak swoisty żar i energię, jaką niekiedy potrafią wykrzesać z siebie debiutanci. Lider Dira Mortis pokazuje tu nieokiełznaną chęć tworzenia muzyki i niczym Janko Muzykant leci w wir, niezrażony brakami technicznymi, personalnymi oraz innymi trudnościami. 

Płyta zawiera 3 materiały nagrane w ciągu 3 lat ("Revulsion" 2001, "Murder Epidemic" 2002, "Architecture Of Mind" 2003). Po nagraniu tych materiałów nastała długa cisza, po której, po ośmiu latach Dira Mortis powróciło w pełnym składzie, uzupełnionym przez doborowych muzyków. Niestety wypadek obecnego perkusisty znów wsypał żwir w rozpędzone tryby dobrze naoliwionej maszyny i zastopował rozwój oraz pracę nad nowymi materiałami. Pomysł na wydanie tych demówek jest jednocześnie próbą zamknięcia pierwotnego okresu działalności zespołu oraz drobnym gestem mającym dopomóc w rekonwalescencji perkusisty. Po przesłuchaniu tej płyty zapewne zgodzicie się ze mną, 

że talent Krzyśka Sarana niezbędny jest Leszkowi w realizacji jego muzycznej pasji."

Niebawem też poznamy szczegóły kolejnej studyjnej płyty Dira Mortis, która, z udziałem Wizuna za garami, jest już na ukończeniu.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły