Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Forbidden Omen - Ancestral Rituals

Forbidden Omen, Szataniec, Ancestral Rituals, melodic death metal, Amon Amarth

Perunowi sława! W listopadzie miała miejsce premiera debiutanckiego albumu krakowskiego Forbidden Omen, wydanego przez label Szataniec. Płyta nosi tytuł „Ancestral Rituals” i zawiera, hołdujący słowiańskim bogom i wojownikom, melodyjny death metal, umieszczony w środku ciemnego lasu, wewnątrz którego odbywają się mroczne rytuały na nagich kobietach, których w boru przecież nigdy nie brakuje.

Forbidden Omen ciśnie ciężkimi riffami i głębokim, przeraźliwym growlem, na tej podstawie budując swoje uderzające kawałki. Po burzowym, ale zapowiadającym pogodny dzień intrze, następuje szarża słowiańskiej krwi, gorszej od Wikingów. Piosenki są uderzające i mają bitewną siłę, wspartą gitarową finezją. Muzyka jest rytmiczna i jednocześnie płynna, a wyrazistości dodają solówki, melodie, także, jak w „Ashen King”, na basie i przede wszystkim charakterystyczne refreny. Na czoło wysuwa się „Svarog”, choć takie kawałki jak „Veles” czy „Slavic Blood” też nadają tu polotu, a podobać się może cała płyta.

Krótkie to, ale treściwe. Zespół przedstawił się korzystnie, a żeby nie było wątpliwości skąd płyną inspiracje, na koniec zapodał „Bonus Track”, który okazuje się być coverem „The Pursuit Of Vikings” zespołu Amon Amarth.

Tracklista:

1. The Call
2. Slavic Blood
3. Ashen Kong
4. Svarog
5. Veles
6. Hail The God Of War
7. Fractured Sky Ritual

Wydawca: Szataniec (2021)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły