Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Flusso Delirante Persecutorio - Delirium Chants

Noctuaria, black metal, Nebrus, Flusso Delirante Persecutorio, ambient, Delirium Chants, Heerwegen Tod Production, Obscvrvs Records

Noctuaria jest wokalistką włoskiego, black metalowego Nebrus, a Flusso Delirante Persecutorio jest jej indywidualnym ambientowym projektem. Do dzisiaj nagrała, pod tą nazwą, dwa albumy, z których drugi „Delirium Chants” został wydany na kasecie przez Heerwegen Tod Production w 2014 roku. Trzy lata później materiał został wznowiony przez Obscvrvs Records na płycie CD.

Myślę, że tytuł trafnie oddaje zawartość i zaprezentowane kawałki można odbierać jako schizofreniczne zawodzenia, mającej urojenia, czarownicy. Najbardziej straszne jest „Intro”, w którym autorka zaczyna rzęzić i na początku się przeraziłem, bo gdyby to miało być tak cały czas, to byłoby nie do wytrzymania. Na szczęście to charkotanie mija, a dalsze odgłosy są już zdecydowanie bardziej oddalone i tak nie bolą.

Na pewno dźwięki są bardzo mroczne i udało się uzyskać atmosferę lęku, wyobcowania i ogólnej paranoi. Wszystko to przybiera postać jakichś chorobliwych wizji, niechcianych omamów czy innego febrycznego koszmaru. Do tego dochodzą psychodeliczne śmiechy i inne, powtarzane jak mantra zawodzenia oraz dobiegające z daleka krzyki. Człowiek czuje się zamknięty w tym klaustrofobicznym śnie, jakby chciał, ale nie mógł go opuścić. Klimat jest ciężki i monotonny, więc na dłuższą metę męczący. Początkowe zaciekawienie szybko przekształca się w znużenie, a następnie irytację. Ostatecznie trzeba pogodzić się z tym, że to bardzo słaba płyta.

Tracklista:

1. Intro
2. I
3. II
4. III
5. IV
6. V
7. VI

Wydawca: Heerwegen Tod Production (2014)

Ocena szkolna: 2

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły