Killing Joke
Zadra
Muzyka :

Eric Gales - Boogie Man

Eric Gales, Boogie Man

24 lutego to data premiery "Middle Of The Road", najnowszego albumu urodzonego w Memphis gitarzysty Erica Galesa. Dziś bluesman zaprezentował nowy kawałek z tego krążka, zatytułowany „Boogie Man”. W utworze gościnnie wystąpił Gary Clark Jr. Debiutancki krążek Galesa ukazał się w 1991 roku i od tamtego czasu mówi się o nim jako o specyficznym połączeniu Milesa Davisa i Jimmy’ego Hendrixa. 

Album "Middle Of The Road" powstawał w kilku różnych studiach, między innymi Room A Studio oraz Fab’s Lab w Hollywood, ale także w Cuz Studio & Sound w Cleveland i MS & ‘Cotton Row Studios w Memphis. W nagraniach udział wzięli Aaron Haggerty (perkusja), Dylan Wiggins (organy), LaDonna Gales (chórki) oraz oczywiście sam Eric Gales, który jest odpowiedzialny za partie gitar, basu i wokale. Album "Middle Of The Road" to najbardziej jak dotąd osobiste dzieło artysty, które jest rozliczeniem ze swoją własną przeszłością. Przeszłość gitarzysty nie zawsze była bowiem usłana różami - muzyk ma za sobą między innymi odsiadkę za posiadanie narkotyków i broni.

Jak to zwykle w przypadku bluesowych albumów, także i na "Middle Of The Road" nie zabrakło gości. Lista jest ciekawa: Lauryn Hill, Gary Clark Jr, Eugene Gales, LaDonna Gales, Lance Lopez, Raphael Saadiq oraz Christone ‘Kingfish’ Ingram. Utworu można posłuchać tutaj.

Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

 

01.      Good Time

02.      Change In Me (The Rebirth)

03.      Carry Yourself

04.      Boogie Man (feat. Gary Clark Jr.)

05.      Been So Long

06.      Help Yourself (feat. Christone “Kingfish” Ingram)

07.      I’ve Been Deceived

08.      Repetition (feat. Eugene Gales)

09.      Help Me Let Go

10.      I Don’t Know

11.      Swamp

 

Wydawca: Mystic Production.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły