Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Emilie Autumn za miesiąc w Polsce

Niezwykła skrzypaczka i kompozytorka Emilie Autumn wystąpi dokładnie za miesiąc, 20 marca w warszawskim klubie Progresja i promować będzie nową płytę "F.L.A.G". Na nowy materiał Emilie Autumn kazała czekać nam aż 5 lat, a kolejne wydawnictwo będzie miało swoją premierę na początku 2012r. Na warszawskiej scenie Emilie pojawi się razem ze swoimi wokalistkami i tancerkami, które nazywa The Bloody Crumpets. W związku z promocją nowego albumu możemy spodziewać się premierowej oprawy scenicznej, choreografii oraz scenografii. Bilety w cenie 65 złotych już są dostępne w sprzedaży. Serwis Darkplanet patronuje wydarzeniu.
Emilie Autumn to artystka wyjątkowo wszechstronna. Już w wieku 10 lat rozpoczęła edukację muzyczną. Od samego początku eksperymentowała łącząc muzykę klasyczną z nowoczesnymi elektronicznymi brzmieniami. Nękana przez „muzycznych rówieśników” szybko zrezygnowała z konwencjonalnego podejścia do muzyki na rzecz gry improwizowanej. Jej gust muzyczny oraz styl bycia (jaskrawy kolor włosów oraz nietypowy ubiór) były również przyczynami opuszczenia uniwersytetu muzycznego.
 
W swojej grze Emilie Autumn łączy zarówne klasyczne, renesansowe, barokowe oraz średniowieczne style z nowoczesną muzyką rockową i elektroniczną. Oprócz gry na skrzypcach Emilie imponuje wyjątkowym śpiewem. Jej bezkompromisowość oraz rozczarowanie współpracą ze znanymi wytwórniami spowodowały założenie własnej wytwórni Traitor Records, która wydała jej albumy.
 
Przełomowym momentem w karierze panny Autumn było zaproszenie na solową płytę Courtney Love. Koncertowanie z jej zespołem zaowocowało znajomością z wokalistą The Smashing Pumpkins, Billym Corganem, z którym również zaczęła współpracować.
 
Solowa dyskografia Emilie Autumn liczy do tej pory 6 albumów. Ostatni, wydany w 2007 roku A Bit O’ This & That to kompilacja remiksów oraz coverów. Emilie Autumn, znana z ekstrawaganckiego stylu bycia, słynie z bardzo teatralnych występów. Jej koncerty to gwarancja niezwykłych przeżyć (nie tylko muzycznych). Na początek 2012 r. przewidziana jest premiera nowego albumu "F.L.A.G."
Komentarze
GOTHA : Tylko dlaczego 20???? to wtorek jest;////
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły