Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Elvis Deluxe - Favourite State of Mind

Zespół, w którego skład wchodzą członkowie takich kapel, jak The Black Tapes, Houk, Ahimsa, Oregano Chino, Coalition czy Hundred Inch Shadow, latem ubiegłego roku w warszawskim Lubię Wąchać Winyl Studio zarejestrował materiał na nową płytę. 4 lutego długo oczekiwany następca debiutanckiego "Lazy" z 2007 r. właśnie ujrzał światło dzienne. "Favourite State of Mind" ukazał się nakładem Harmony Records, czyli reaktywowanego DIY labelu z lat 90. wydającego nagrania m.in. Ahimsy.
Elvis Deluxe rozpoczął swoją podróż osiem lat temu jako projekt przyjaciół chcących dać upust zamiłowaniu do inspirowanego latami 60. stoner rocka. Po kilku latach koncertowania Elvis nagrał "Lazy" - bardzo dobrze przyjęty album o tytule adekwatnie opisującym zarówno podejście członków zespołu do rzeczywistości, jak i samą muzykę. Woda w Wiśle płynęła, chłopcy koncertowali i w końcu nadszedł czas na ujawnienie tego, co zrodziło się w ich głowach u schyłku pierwszego dziesięciolecia XXI wieku. 
Do stworzenia nowej płyty - "Favourite State of Mind"- podeszli w sposób bezkompromisowy, brzmienie stało się przestrzenne i szlachetne, do nieoczywistych aranżacji gitarowych dołączył zróżnicowany, wielowymiarowy wokal, a inspiracje brzmieniowe i kompozycyjne sięgnęły od The Who, przez Davida Bowie i T. Rex, po Dead Kennedys. Udało się to osiągnąć dzięki nieortodoksyjnemu podejściu do technik nagraniowych i eksperymentom brzmieniowym mogącym przyprawić o nerwowy ślinotok niejednego purystę.

Zespół nagrał płytę łamiącą współczesny trend produkowania gitarowego grania w sposób popowy, używając do tego tradycyjnych metod rodem z lat 80. ubiegłego stulecia. Efektem jest mocny, rockowy cios w szczękę, po którym w głowie długo jeszcze będą rozbrzmiewały boskie dźwięki Elvis Deluxe. 

Tracklista:
 
1. Intro
2. Let Yourself Free
3. Out All Night
4. We'll Never Fade Away
5. This Time
6. Out There
7. Take It Slow
8. To Tell You
9. Break The Silence
10. The Apocalypse Blues
11. Fire (Loveboy)
12. A Place To Stay

Wydawca: Harmony Records (2011)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły