Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Electric Chair

Zespół Electric Chair powstał w grudniu 2010 po odejściu z grupy Artrosis jej dotychczasowych muzyków: Łukasza „Migdała” Migdalskiego (klawisze), Krystiana „MacKozera” Kozerawskiego (gitara), Remigiusza „Remo” Mielczarka (gitrara basowa) i Pawła „Świcola” Świcy (perkusja). Do składu dołączyła małżonka Migdała, Agata Lejba – Migdalska (śpiew) i zespół, jako kwintet, rozpoczął pracę nad debiutanckim repertuarem. Większość kompozycji powstawała w ciągu minionych czterech lat, zarówno jako zarys tworzonej płyty Artrosis, jak też w postaci autorskich utworów Migdała, przeznaczonych do oddzielnego wykorzystania.


Muzycy, którzy wspólnie pracują nad wizerunkiem nowej formacji, mają wieloletnie doświadczenie, sceniczne i wydawnicze, zdobyte w zespołach, które dotychczas współtworzyli. Mają też szerokie zainteresowania muzyczne, choć ich wspólna wypowiedź twórcza mieści się w obrębie melodyjnego metalu z elementami brzmień elektronicznych i symfonicznych. Najbardziej charakterystyczną cechą stylu Electric Chair są partie wokalne, częściowo wykonywane techniką klasycznego śpiewu operowego. Agata Lejba-Migdalska jest artystką, współpracującą między innymi z Operą Poznańską, ma profesjonalne wykształcenie wokalne. Jej dokonania sceniczne obejmują ponadto współpracę z power / metalowym zespołem Pathfinder.

Jej małżonek Migdał, główny kompozytor zespołu Electric Chair, jest również współtwórcą poznańskiej kapeli Lebenssteuer, nagrywał płyty m.in. z formacjami Aion i Artrosis. Jest na co dzień producentem i realizatorem nagrań we własnym Migdał Mobile Studio. On też, jako lider, odpowiedzialny jest w zespole nie tylko za oryginalne kompozycje, ale także za produkcje i ostateczne brzmienie piosenek. Do mieszkających w Poznaniu małżeństwa Migdalskich dołączają łódzcy muzycy, MacKozer i Remo, wcześniej znani z Sacriversum, a wspierający Artrosis w latach 2002 – 2010 oraz Paweł „Świcol” Świca, grający wcześniej m.in. w zespole Lombard, uznawany w branży muzycznej za jednego z najlepszych perkusistów w Polsce.

Kwintet, doskonale rozumiejący się muzycznie dzięki kilkuletnim, wspólnym działaniom w Artrosis, pracuje obecnie nad partiami wokalnymi do napisanych wcześniej kompozycji.  Utwór „Luana” jest pierwszym efektem tej pracy i zapowiedzią materiału, opracowywanego z myślą o wydaniu debiutanckiej płyty zespołu.


Electric Chair:
Agata Lejba-Migdalska – śpiew
Łukasz Migdalski – instr. klawiszowe
Krystian Kozerawski – gitara
Remigiusz Mielczarek – gitara basowa
Paweł Świca – perkusja
      
źródło: oficjalna strona zespołu

Oficjalna strona internetowa: www.electric-chair.pl
   
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły