Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Drugi album Volturyon wkrótce

Z nagrywaniem materiału na drugi album studyjny uporali się muzycy szwedzkiego brutal/death metalowego Volturyon. Formacja, do 2005 roku działająca pod szyldem Contortion, pracowała w tamtejszym studiu Black Lounge w asyście producenta Jonasa Kjellgrena odpowiedzialnego za ostateczne brzmienie płyt Scar Symmetry, Centinex czy World Below. "Praktycznie wszystko poszło naprawdę gładko - nagraliśmy większość wokali i instrumentów, zdążyliśmy nawet z rejestracją śladów perkusji". - komentuje zespół. Krążek ma ukazać się na początku 2010 roku. Poprzednie, doskonale przyjęte, wydawnictwo "Blood Cure" trafiło do sprzedaży rok temu.
Według notki prasowej: następca "Blood Cure" zastaje grupę na wyższym poziomie i rozwoju techniczno/muzycznym".

Szwedzki Volturyon powstał w 2005 roku, po tym jak Johan Crille zdecydował, że chce napisać i nagrać kilka piosenek utrzymanych w brutal/death metalowym stylu. W ciągu sześciu miesięcy reszta chłopaków z Contortion dołączyła do zespołu, i tym samym byli gotowi do uwolnienia ich brutalności na świecie pod szyldem  Volturyon.

Pierwsze demo kapeli, "Forever Suffer" zostało wydane w 2006 roku. Wydawnictwo składało się z czterech utworów konkretnie i precyzyjnie kopiących prosto w tyłek. Wówczas zespołem zainteresował się label Obscure Productions, który zaproponował ofertę wydania jednego albumu studyjnego.

W październiku 2007 Volturyon nagrał swoją debiutancką płytę, "Blood Cure". Materiał powstał w Black Lounge Studios z producentem Jonasem Kjellgrenem (Scar Symmetry, Centinex). Krążek ukazał się w styczniu automatycznie zbierając serię pozytywnych opinii.

Po serii koncertów promujących debiut, Volturyon zdecydował, że nadszedł czas, aby skoncentrować się na układaniu utworów na nowy album. Grupa spędziła lata na ćwiczeniach i pisaniu kompozycji na nowy materiał. Zamierzeniem formacji jest stworzenie utworów dorównujących lub przewyższających swym poziomem te z poprzedniej płyty.

Oficjalna strona internetowa: www.volturyon.se
MySpace: www.myspace.com/volturyon
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły