Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Doomsayer - Demo 2016

Doomsayer, Demo 2016, death metal, Behemoth

Doomsayer pochodzi z Pajęczna w województwie Łódzkim i zajmuje się death metalem. W zeszłym roku wydali demo zatytułowane „Demo 2016”, które jest dowodem na to, że w dzisiejszych czasach można samemu postarać się o dobrą jakość zarówno muzyczną jak i dźwiękową oraz skromne, ale przyzwoite opakowanie. W zalewie, głównie internetowych, propozycji ciężej natomiast o promocję, więc ja postaram się dołożyć swoją drobną cegiełkę i pochwalić koncept na łamach Dark Planet, gdyż uważam, że naprawdę warto.

 

Materiał jest krótki, no, ale to przecież demo. Ważne za to, że jest treściwy. Już pierwszy riff, otwierający „When Charon Fell Sleep”, jest uderzający i mocny jak Behemoth. Następnie okazuje się, że Doomsayer jest przekonywujący i konkretny w tym co robi. Riffy są, nie tylko ciężkie, ale i melodyjne, a perkusja towarzyszy im w sposób dodatkowo je wzmacniający. Znalazło się miejsce i na solówkę. Również wokal nadaje siarczystości ziejąc siermiężnym growlingiem. Co ważne jednak poukładany jest on w płynne frazy i szybko można się wkręcić w „…turned the world into mass grave, into the valley of death.”

Drugi „Oceania” też jest zajebisty: „All I want is to see Oceania’s fall.” Znowu ciężkie i wkręcające gitary, na koniec znowu ciekawa solówka. Następne dwa kawałki może nie są już tak przebojowe, ale wciąż jest to bardzo solidna i kojąca śmiertelnością porcja death metalu. Jedyne czego mi brakuje to przynajmniej czterech następnych numerów. Gdyby to było w wymiarze płyty to ocena na pewno byłaby wyższa. No, ale nic straconego, czekamy na więcej.

Tracklista:

01. When Charon Fell Asleep…
02. Oceania
03. Imperfectum
04. The Iceman Tapes

Wydawca: Doomsayer (2016)

Ocena szkolna: 4

Komentarze
leprosy : Behemot brzmiałby o wiele ciekawiej i agresywniej gdyby miał przybrudzo...
WUJAS : A czy Behemoth nie jest mocny? Według mnie jeden z najpotężniejszych...
leprosy : Mozna gdzieś ten materiał promocyjny wysłuchać? Już pie...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły