Amphi Festival 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Maggots Over Europe Tour 2016

Maggots Over Europe Tour 2016, Maggot Colony, Intravenous Contamination, Oral Fistfuck, In Demise, metal, death metal, progressive death metal

Agencja „Heart Of Rock” zaprasza na dwa koncerty w ramach „Maggots Over Euope Tour”. Podczas trasy zaprezentują się death metalowe formacje z Tajwanu, Szwjacarii i Niemiec. Zespoły Maggot Colony, Intravenous Contamination, Oral Fistfuck oraz In Demise odwiedzą Szczecin oraz Wrocław. Grupa Maggot Colony pochodzi z Tajwanu – gęsto zaludnionej wyspy u wybrzeży Chin i reprezentuje podgatunek muzyczny często klasyfikowany przez ich fanów jako „Ultra brutal slamming death metal”. Od 2013 roku 4 muzyków zdążyło wydać kilka singli, pełny album „Perpetuating the Viral Infestation” oraz EP z 2015 roku „Spewing the Violated Souls”. 

Ich twórczość i dzika energia sceniczna nie idzie na żadne kompromisy, o czym wkrótce będzie można przekonać się na żywo.

Oral Fistfuck: ci panowie istnieją na szwajcarskiej scenie od 2005 roku. Mimo długiego stażu grupa skupiała się głownie na koncertowaniu w ojczyźnie i dopiero rok 2012 przyniósł ich pierwsze oficjalne EP „Cult Of Mictlan”, a po następujących przetasowaniach personalnych na basie i wokalu grupa złożyła wydany w zeszłym roku album „Spiritual Sickening”. Wbrew temu co sugeruje nazwa grupy, obecny 4-osobowy skład kontynuuje ponad 10-letnia tradycje poruszania się na pograniczu brutalności i techniki w death metalu, jednocześnie badając warstwy ludzkiego psyche i mistycyzmu zapomnianych kultur.

Intravenous Contamination: ten 4-osobowy berliński walec wtaczający się na scenę oznacza tylko jedno: SLAM!!! Ich obecność na metalowej scenie od 2012 roku przyniosła EP „Irreversibly Obliterating Terrestrial Species” oraz zeszłoroczny album nazwany „Drowned In Human Fluids”. Kto po tych tytułach nadal trzyma nerwy na wodzy, niech koniecznie przyjdzie tego doświadczyć na żywo - koneserów 10-cio tonowych „breakdownów” unurzanych w „guturalach” ich wokalistki czeka prawdziwa uczta.

In Demise to 5-osobowy skład z Berlina, którego twórczość najlepiej opisuje określenie „Progressive brutal death metal”. Ci uzdolnieni i wymagający muzycy podtrzymują działalność od 2005 roku i maja za sobą EP (2007), dwa dema (2009 i 2014) oraz pełny album z 2011 roku „Adapting to Disorder”. Jak opisują siebie, czerpią radość z grania death metalu, a po przesłuchaniu materiału możemy się tu spodziewać wielu nieszablonowych aranżacji i nieortodoksyjnego przenikania gatunków.

„Maggots Over Europe Tour”

Maggot Colony

Intravenous Contamination

Oral Fistfuck

In Demise

22.03.2016 Szczecin „Kosmos Music Club”

23.03.2016 Wrocław „Klub Muzyczny Liverpool”

Bilety: 20 / 25 zł

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły