Ohlsson
Paradoks
Imprezy :

Dodheimsgard i Gehenna wystąpią w Katowicach

Jakiś czas temu dotarła do nas informacja o planowanym na 12 listopada w katowickim Mega Clubie występie dwóch legend norweskiego black metalu - Dodheimsgard i formacji Gehenna. Na scenie wspomogą ich trzy inne zespoły, których nazwy zostaną podane wkrótce. Znane są już szczegóły dotyczące cen i miejsc dystrybucji biletów. Bilety można nabywać w cenie 70 złotych w sieci Ticketpro. W dniu koncertu ich cena wzrośnie do 80 złotych.
Dodheimsgard to grupa pierwotnie stricte blackmetalowa, obecnie wykonująca awangardowy black metal. W 2000 roku zespół skrócił swoją nazwę do DHG. W 2003 roku nastąpiły znaczące zmiany w składzie grupy. Dødheimsgard jest połączeniem trzech słów w odmianie bokmål języka norweskiego: død - śmierć, heim - dom i gard (jak wynika z kontekstu) - rezydencja. W polskim języku znaczyłoby to "Rezydencja Śmierci" albo "Świat Umarłych/Śmierci". Zespół obecnie pracuje nad piątym albumem studyjnym, następcą Supervillian outcast wydanego w 2007. Na koncercie w Katowicach zaprezentują przekrojowy materiał z całej działalności.

Gehenna to norweski zespół wykonujący black metal z elementami death metalu. Powstał w 1993 roku i dotąd wydał 5 albumów długogrających.
www.gehenna666.cjb.net/
www.myspace.com/gehennaofficial
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły