Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

Dodatkowy koncert Crippled Black Phoenix

Z przyjemnością informujemy, iż zespół Crippled Black Phoenix zdecydował się zagrać dodatkowy koncert w Polsce. Brytyjczycy pojawią się także 27 marca we wrocławskim klubie Bezsenność. Przypominamy, że formacja zagra również w Sopocie i Warszawie promując swoje nadchodzące wydawnictwo "(Mankind) The Crafty Ape". Harmonogram wszystkich występów zespołu w rozwinięciu.
Harmonogram koncertów Crippled Black Phoenix w Polsce można znaleźć w naszym kalendarium.

Crippled Black Pheonix powstał w 2004 roku i nie bez powodu na początku swojej działalności byli określani jako supergrupa. Przez zespół przewinęło się bowiem mnóstwo ważnych artystów, by wymienić tylko Dominica Aitchisona z Mogwai i Justina Greavesa z Electric Wizard, a ich debiutancki album wyprodukował Geoff Barrow z Portishead.

Twórczość CBP wpychana była do wielu już szufladek -od doom metalu, po post rock do freak folku. W żadnej z nich zespół jednak nie utrzymywał się na dłużej. Muzyka zespołu to połączenie eksperymentalnych brzmień z klasyką, progresji z awangardą, mocnych uderzeń z przepięknymi balladami.  Sam zespół swoje utwory określa "balladami końca świata".

Jak do tej pory grupa nagrała cztery płyty. Ostatnia w ich dorobku to "I, Vigilante". Ostatni album "(Mankind) The Crafty Ape" ukaże się 30 stycznia.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły