Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Diamanda Galás we Wrocławiu

Tomahawk, Wrocław, Era Nowe Horyzonty, Diamanda GalasDiamanda Galás oraz premiera kooperacji L.U.C & Motion Trio to kolejne po Tomahawk gwiazdy anonsowane na 13. T-Mobile Nowe Horyzonty
we Wrocławiu. Diamanda Galás - właścicielka jednego z najbardziej oryginalnych i niezwykłych kobiecych wokali ostatnich dziesięcioleci oraz L.U.C i Motion Trio w polskiej kooperacji roku to kolejne gwiazdy 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (18-28 lipca) we Wrocławiu. Oba koncerty odbędą się w Klubie Festiwalowym w Muzeum Miejskim w Arsenale.

Diamanda to kilka wcieleń w jednej osobie - wokalistka, śpiewaczka operowa, wirtuozka fortepianu, kompozytorka, performerka, artystka multimedialna i audiowizualna. Charakterystyczne są dla niej płynne przejścia, od operowych wokaliz poprzez szeroką gamę pełnych emocjonalności zawodzeń, tajemniczych pomruków, teatralnych szeptów i szaleńczych wrzasków, aż po sferę radykalnego wokalnego eksperymentu, w którym nie ma ona sobie równych. Współpracowała m.in. z jednym z najważniejszych awangardowych kompozytorów XX wieku Iannisem Xenakisem, z reformatorem jazzowej formuły Johnem Zornem, z Johnem Paulem Jonesem - basistą legendarnego rockowego zespołu Led Zeppelin czy też z jedną z najciekawszych formacji synth-popowych - grupą Erasure. Kinomani znają jej głos chociażby ze słynnych piosenek w filmie "Urodzeni mordercy" Olivera Stone'a. 
W Arsenale wystąpi 27 lipca. Bilety w cenie: 70 zł (normalny), 50 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych).

Z kolei 23 lipca zobaczymy koncertową premierę albumu "Nic się nie stało" - wspólnego dzieła Łukasza Rostkowskiego L.U.Ca - artysty, producenta i performera oraz wirtuozów akordeonu Motion Trio. To jedna z najbardziej zaskakujących kooperacji tego roku na rynku muzycznym. Płyta "Nic się nie stało" jest opowieścią o harmonii i jej poszukiwaniu - zarówno w aspekcie muzycznym, jak i filozoficzno-życiowym. L.U.C ma na swoim koncie osiem albumów z pogranicza nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki, liczne nagrody (w tym Paszport Polityki) i wyśmienite kooperacje. 
Motion Trio to uwielbiani za granicą polscy mistrzowie akordeonu, protoplaści odrodzenia tego niedocenianego instrumentu. Współpracują m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Bobby McFerrinem, Leszkiem Możdżerem. 
Bilety w cenie: 40 zł (normalny), 30 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych).

Bilety na koncerty oraz karnety muzyczne (220 zł, uprawniają do wstępu na wszystkie koncerty w Klubie Festiwalowym) do nabycia przez www.nowehotyzonty.pl
Komentarze
CinnamonGirl : motion trio - obecność obowiązkowa
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły