Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Encyklopedia :

Demon Hunter

Zespół powstał w roku 2000, a pierwszy album ukazał się w sprzedaży w październiku 2002 roku nakładem Tooth And Nail Records (należącej do Solid State). Początkowo członkowie zespołu nie ujawniali swojej tożsamości. Nazwiska pojawiły się dopiero przy okazji pierwszej trasy koncertowej zagranej wspólnie z Extol oraz The Agony Scene.
Po dwóch latach Demon Hunter ponownie wszedł do studia i nagrał "Summer Of Darkness" (premiera: 04 maja 2004 roku), który okazał się olbrzymim sukcesem (single w muzycznych stacjach telewizyjnych, "My Heartstrings Come Undone" na ścieżce dźwiękowej filmu "Resident Evil: Apocalypse"). Latem 2004 Demon Hunter wyruszył w trasę koncertową, na której dotychczasowego perkusistę (Jesse Sprinkle) zastąpił Tim "Yogi" Watts. Na trasie obok Demon Huntera występował Dead Poetic, Haste The Day oraz Staple.

W roku 2005 powstał trzeci już krążek zespołu zatytułowany adekwatnie "The Triptych" (album pojawił się też w trzech różnych wersjach graficznych). W pierwszym tygodniu po jego wydaniu odnotowano sprzedaż ponad dwukrotnie wyższą w stosunku do bardzo już przecież popularnego "Summer Of Darkness". Do pierwszego singla z tego albumu - "Undying" - nakręcono też videoclip. W roku 2006 miała miejsce trasa koncertowa razem z Zao, Becoming The Archetype, August Burns Red oraz Spoken, po której nakręcono video do "One Thousand Apologies". "The Triptych" został wydany ponownie 31 października 2006 roku (Deluxe Edition) z dodatkową płytą DVD (video z koncertu w Los Angeles oraz fragmenty z całej trasy 2006, nagrania ze studia oraz spoza kulisów trasy, wywiady, video do "One Thousand Apologies"). Na tym albumie znalazły się też dodatkowo trzy akustyczne wersje oryginalnych kawałków i remix "Undying".

W grudniu 2006 roku główny artykuł magazynu muzycznego Revolver poświęcony był "chrześcijańskiemu metalowi", a konkretnie - w słowach artykułu - "Świętemu Przymierzu ("The Holy Alliance"): Underoath, Demon Hunter, As I Lay Dying, Norma Jean. Najnowszy krążek zatytułowany "Storm The Gates Of Hell" został wydany w trzech różnych wersjach (regular edition, special edition, deluxe edition), różniących się zawartością i dodatkowymi atrakcjami.

Skład:

Ryan Clark - wokal
Don Clark - gitara elektryczna
Ethan Luck - gitara elektryczna
Jon Dunn - gitara basowa
Timothy "Yogi" Watts - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Kris McCaddon - gitara elektryczna
Jesse Sprinkle - perkusja

Dyskografia:

01. Demon Hunter (2002)
02. Summer Of Darkness (2004)
03. The Triptych (2005)
04. The Triptych (Deluxe Edition) (2006)
05. Storm The Gates Of Hell (2007)

Oficjalna strona internetowa: www.demonhunter.net
MySpace: www.myspace.com/demonhunter
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły