Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Defeater, Caspian i Landscapes na jedynym koncercie w Polsce już za trzy tygodni

Defeater - jeden z najważniejszych przedstawicieli sceny modern hardcore po prawie pięciu latach ponownie wystąpi w Warszawie. Razem z nim 28 stycznia 2014 roku w Klubie Hydrozagadka zagrają Caspian, Landscapes i Goodtime Boys. Pochodzący z Bostonu zespół Defeater powstał w 2004 roku, ale jego kariera nabrała tempa wraz z wydaniem debiutanckiego krążka "Travels" cztery lata później. W 2011 roku grupa wydała znakomicie przyjęty album "Empty Days & Sleepless Nights". 

Od początku swojego istnienia Defeater wykracza poza ramy i standardy sceny hardcore - ich koncept albumy to pasja, emocje, agresja i wściekłość opowiadające z różnych perspektyw historię rodziny z klasy robotniczej z New Jersey w okresie po II wojnie światowej. Koncert w Hydrozagadce będzie jedynym w Polsce w ramach trasy promującej najnowszy album zespołu zatytułowany "Letters Home" wydany w lipcu tego roku.

Zespół Caspian założony został jesienią 2003 roku w Stanach Zjednoczonych. O grupie zrobiło się głośno dwa lata po powstaniu, kiedy udało się jej związać z Dopamine Records dzięki temu wyszła debiutancka EPka "You Are The Conductor". Ich pierwszy krążek "The Four Trees" został uznany post-rockowym albumem roku w 2007 roku. Wydana trzy lata później druga płyta "Tertia" oraz trasy z Red Sparowes i God Is An Astronaut pozwoliły grupie na stałe dołączyć do czołówki gatunku. Ostatni jak dotąd album kapeli, "Waking Season" ukazał nieco więcej lżejszych, ale wciąż melodyjnych, brzmień. Od 2006 roku zespół zagrał ponad 500 koncertów na 3 kontynentach, odwiedzając ponad 30 państw. Po ponad dwóch latach ponownie wystąpi w Polsce.

Landscapes to modern hardcore z Somerset w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie mają EPkę "Reminiscence" i wydany w 2012 album "Life Gone Wrong". Smutne ale melodyjne dźwięki, zaangażowanie, emocje i szczerość to najlepsza charakterystyka ich muzyki. W swojej karierze dzielili scenę m.in. z Touche Amore i La Dispute, teraz pora na kolejną trasę z Defeaterem. Dla fanów More Than Life, Midnight Souls, Foxxes.

Goodtime Boys to kwintet z Cardiff, określający swój styl jako emo-punk. Odkąd trafili pod skrzydła Bridge Nine Records ich kariera nabrała tempa - supportowali takie kapele jak Loma Prieta, Oathbreaker, More Than Life czy Sick Of It All. W listopadzie ukazał się ich split z Self Defense Family, obecnie pracują nad nowym albumem który ma się ukazać w 2014 roku. Dla fanów Bastions, Departures, The Tidal Sleep.

28.01.2014 (wtorek)

Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)

Defeater, Caspian, Landscapes, Goodtime Boys

BILETY:

- 45 PLN (do 15 stycznia 2014r.)

- 55 PLN (od 15 stycznia i w dniu koncertu)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły