Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Debiutancki album Basement już gotowy

Blisko 4 miesiące trwały prace nad debiutem płytowym będzińskich weteranów z Basement. Realizacja materiału miała miejsce w katowickim Parabellum Studio, prowadzonym przez braci Bartka i Maćka Szmatlochów, znanych metalowej gawiedzi głównie z przewodzenia (i to z powodzeniem) metal-core’owej grupie Dual-Coma.
Nagranie śladów poszło w miarę sprawnie, bo przecież muzycy Basement z niejednego już pieca chleb jedli i praca w studio nie jest im obca. Nieco gorzej było z miksem. Długo i mozolnie szły prace nad nadaniem całości w pełni zadowalającego brzmienia. Ale w końcu się udało i z pewnością nikt lubiący ostre metalowe napieprzanie nie będzie rozczarowany.

Na program płyty składać się będzie 13 utworów utrzymanych w klimatach groove metalowych z piorunującym dodatkiem mieszaniny nowoczesności i oldschoolowego, ciężkiego łojenia okraszonego niebanalnymi tekstami wykrzyczanymi w naszym rodzimym dialekcie. Pięć z nich możecie już znać, gdyż zostały zarejestrowane na demówce Basement „Promo 2009” sprzed roku, która jeszcze przez chwilę będzie ogólnie dostępna na stronie internetowej i profilu myspace zespołu. Teraz jednak stare kawałki brzmią tak, jak chłopaki z Basement sobie założyli. Osiem zupełnie świeżych kompozycji, porażających ciężarem, mocą i całkiem nową jakością, to kolejno: „Inkwizycja”, „Nie wiem”, „Nie!”, „Tak Jak Chcesz”, „10.4.10”, „Ja i Ty”, „Memorandum Dla K.” i tytułowy utwór - „Basement”.

Niestety na materiał w postaci płyty CD pozostanie nam jeszcze nieco poczekać. Trwają poszukiwania wydawcy tego materiału. Jeśli nie znajdzie się nikt, kto spełni skromne oczekiwania grupy - Basement zamierza wydać tę płytę własnymi dostępnymi środkami i obiecuje, że warto zaczekać jeszcze chwilę na krwistą orgię dźwięków i klimatów płynących z ich debiutanckiego wydawnictwa.

Oficjalna strona: www.basementband.pl
MySpace: www.myspace.com/basement2009

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły