Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Debiut Desolate Shrine po raz pierwszy na winylu

Desolate Shrine, Tenebrous Towers, death metal

29 listopada do sprzedaży trafiła winylowa edycja debiutanckiego albumu fińskich death metalowców z Desolate Shrine. Płyta ukazała się nakładem Hellthrasher Productions na licencji fińskiej KVLT. "Tenebrous Towers" wydany został pierwotnie w 2011 roku dzięki Hammer Of Hate Records. W ubiegłym roku album wznowiony został na CD za sprawą Hellthrasher Productions, a od wtorku dostępny jest również w formie limitowanego do 500 sztuk 180-gramowego winyla (400 czarnych oraz 100 pomarańczowych kopii). 

Oba formaty dostępne są w sprzedaży w sklepie wydawcy (hellthrasher.com/shop) oraz na bandcampie (https://hellthrasherproductions.bandcamp.com/album/tenebrous-towers).

Inspirując się bezpośrednio szwedzkim death metalem z lat 90-tych, Desolate Shrine twórczo przenieśli go w świat współczesności, wyprzedzając na samym starcie szereg epigonów, zapatrzonych w klasyczne brzmienie spod znaku "Sunlight Studios". U Finów stało się ono jedynie punktem wyjścia do niczym nieskrępowanej sonicznej eksploracji, wprowadzającej słuchacza w piekielną krainę gniewu i chaosu. Do dnia dzisiejszego zespół wydał trzy długogrające albumy (dwa ostatnie nakładem Dark Descent Records). W przygotowaniu jest czwarty krążek, który powinien ukazać się w przyszłym roku.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły