Castle Party 2018
Paradoks
Muzyka :

Dark Passion Play - najdroższą płytą

Dziś oficjalnie ukazał się i pojawił na półkach sklepowych najnowszy album grupy Nightwish - "Dark Passion Play". Jest to pierwszy krążek z nową wokalistką, Anette Olzon, która zastąpiła Tarję Turunen. Płyta jest najdroższą w historii fińskiej fonografii. Jej całkowity koszt nagrania przekroczył pół miliona euro a prace nad nią trwały prawie rok. W jej realizacji brało udział 130 osób m.in. dwa chóry oraz orkiestra.


Odejściu wokalistki towarzyszyły liczne kontrowersje, wiele osób obawiało się porażki płyty a duża część fanów wręcz nie wyobrażała sobie Nightwish bez Tarji Turunen. Stała się ona symbolem zespołu. Jej charakterystyczny operowy wokal wyróżniał Nightwish spośród licznych podobnych fińskich power metalowych projektów. Turunen stała się obiektem kultu wśród wielu fanów zespołu.

Dużo zamieszania zrobił też casting na jej następczynię a także liczne informacje udostępniane przez zespół podczas powstawania płyty. Wszystko to sprawiło, że "Dark Passion Play" stało się jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji oraz ogromnym sprawdzianem dla zespołu. Jest też chwilą próby dla nowej wokalistki, Anette Olzon. Obecnie większość ocenia ją przez pryzmat Tarji Turunen, co z pewnością stanowi dla Anette poważne wyzwanie.

Jak wypadł sprawdzian, dowiemy się niebawem. Przypominamy też, że grupa wystąpi w Polsce 19 lutego 2008 w krakowskiej Hali Wisły.

Skład:

Anette Olzon (Blyckert) - wokal
Tuomas Holopainen - instrumenty klawiszowe
Erno ''Emppu'' Vuorinen - gitara elektryczna
Marco Hietala - gitara basowa, wokal
Jukka "Julius" Nevalainen - perkusja

Tracklista:

01. The Poet And The Pendulum
02. Bye Bye Beautiful
03. Amaranth
04. Cadence Of Her Last Breath
05. Master Passion Greed
06. Eva
07. Sahara
08. Whoever Brings The Night
09. For the Heart I Once Had
10. The Islander
11. Last Of The Wilds
12. 7 Days To The Wolves
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły