Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Daimonion - zespół o utworach na reedycji pierwszej płyty

Na najbliższy piątek 15 czerwca 2007 planowana jest premiera reedycji debiutanckiego albumu zespołu zatytułowanego "Daimonion". Będzie to pierwsze oficjalne długogrające wydawnictwo grupy, ponieważ płyta, która powstała w 2001 roku, nigdy nie wyszła poza podziemny obieg, jakim krążyła w niewielkim nakładzie w wersji CD-R. Specjalnie dla użytkowników naszego serwisu formacja przybliża utwory znajdujące się na nowym albumie. DarkPlanet objęłą patronat nad reedycją płyty.
"Intro"

Przemiana życia, pokoleń – rodzi się nowe życie. Użyto nagrań KTG serca synka naszego wokalisty.

"Wiatr"

Utwór o entuzjazmie dla życia, energii młodości, o tym jak człowiek chłonie świat, odkrywa jego możliwości – jest niesiony wiatrem ciekawości świata, energią miłości.
Wiatr powstał jak wiele naszych utworów z tej płyty – podczas jednej próby, jako wynik zestawienia pomysłów gitarzystów. Zaczęło się od rozpoczynającego utwór głównego riffu, a dalej po prostu go zagraliśmy :-)

"Poza Tobą"

Pierwsze rozczarowania – wycofanie się do kokonu w związku z porażkami i zetknięciem z ciemną stroną świata. Metafora upadku człowieka i wygnania z raju. Najmilej wspominamy wykonanie tego utworu podczas jednej z edycji Castle Party – część instrumentalna po pierwszej części zbiegła się z pokazem fajerwerków – niesamowity klimat.

"Inne kolory"

Eksperymenty z używkami, złudne próby powrotu do rajskiego ogrodu. O uleganiu pokusie.
Główny riff zwrotki wymyślił [sic] nasz wokalista, zespół doprawił go rockandrollowym refrenem, a pierwszym perkusistą w tym utworze był automat, bo nasz ówczesny bębniarz nie wytrzymywał kondycyjnie. Część ‘instrumentalna’ kończąca Kolory powstała już w studio. Utwór w zasadzie do tańca, taki klubowy beat :-)

"Tak blisko a tak daleko"

O dylematach powrotów.
Zaczynem utworu była zwrotkowa partia gitary akustycznej. Ten utwór uległ dość znaczącym zmianom podczas nagrania, w stosunku do wersji którą graliśmy na koncertach. Przearanżowana została środkowa część instrumentalna oraz końcówka utworu.

"Torami Twojej produkcji"

Portret człowieka zawikłanego w kompromisy miłości, złudnego szczęścia ale mimo strachu wciąż mającego nadzieję na ideał.
Jeden z pierwszych i najważniejszych utworów Daimonion, z którym kojarzono nas chyba najczęściej, a nasi starzy fani nie darowaliby nam gdyby nie znalazł się na płycie. Zawsze wzniecał dużo kurzu pod sceną na Castle Party. Struktura utworu w całości oparta na wyraźnie dominujących partiach gitary akustycznej.

"Obłęd"

Upadek świata po równi pochyłej.
Chyba najmocniejszy utwór zespołu – szczególnie pod koniec. Studio mu zdecydowanie pomogło. Przedtem nawet niezbyt często sięgaliśmy po ten utwór dobierając repertuar koncertowy. A teraz jest to jeden z naszych ulubionych utworów ze względu na energię, jaką udało się uchwycić przy pomocy gitary akustycznej z lekko plemiennym beatem w zwrotkach oraz brutalnym riffie na koniec.

"Noc"

Utwór o spóźnionej miłości, ale prawdziwej – takiej, która sięga poza grób.
Bas na delay’u – ten utwór powstał w domu naszego wokalisty i basisty, podczas zabaw z instrumentem i lubianym przez nas efektem zwanym delay’em. Kolejne jego przybliżenia również powstawały w zaciszu domowym podczas rejestracji materiałów demo.

"Styks"

Tu chyba nie trzeba wyjaśniać – wizja końca drogi.
Bardzo studyjna wersja tego utworu. Na koncertach nigdy nie przekraczał 10 minut. Gdyby Charon miał łódź motorową pewnie utwór byłby krótszy. Uwaga, zawiera elementy bluesa.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły