Paradoks
Ohlsson
Imprezy :

DAF na Avant Art Festival 2012

W dniach 2-7 października we Wrocławiu odbędzie się 5. Avant Art Festival – święto niebanalnej muzyki i sztuki. Przez sześć dni na festiwalowych scenach zobaczyć i usłyszeć będzie można wykonawców nietuzinkowych, poszukujących, przecierających nowe szlaki. Będą to zarówno twórcy młodzi, dopiero wkraczający na drogę eksperymentu i prezentujący jego osobistą i świeżą wersję, jak i doświadczeni i cenieni od lat, często uznawani za pionierów danej estetyki czy gatunku. Znamy już pierwszych potwierdzonych wykonawców. Wśród headlinerów znajdą się, m.in.: DAF, muzycy Raster-Noton, Caspar Brötzmann Massaker oraz Moritz von Oswald Trio. 
Jak co roku podczas avantowych koncertów, performansów i spektakli królować będzie eklektyzm, oryginalność i nowatorstwo. Znów podstawowym założeniem festiwalu będzie performatywność i badanie związków pomiędzy muzyką a innymi dziedzinami sztuki. 
Tegoroczna edycja upłynie pod znakiem Niemiec – kraju, z którego wywodzi się wielu znakomitych artystów, docenianych i chwalonych na całym świecie. Avant Art Festival stawia przede wszystkim na współpracę i wymianę doświadczeń pomiędzy poszczególnymi środowiskami i krajami i stara się kuratorować tego typu przedsięwzięcia - wynikiem tego będzie prezentacja 15-stu artystycznych kolaboracji polsko-niemieckich, przygotowanych i wyprodukowanych specjalnie na tę edycję festiwalu. 
Jednak nie tylko sceny zapełnią się zaproszonymi gośćmi – równie ważnymi punktami festiwalowego programu będą warsztaty i panele, pokazy filmowe, happeningi i przeróżne inne spotkania o charakterze edukacyjno-prezentacyjnym. Avant Art bowiem to nie tylko występy – to szeroko pojmowana „Przestrzeń dla kultury”, a tak brzmi hasło nadające kierunek piątej odsłonie festiwalu.
http://www.avantart.pl/ http://www.facebook.com/AvantArtFestival
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły