Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

D.R.I. - Definition

D.R.I., Thrash Zone, punk rock, thrash metal, Definition, punk, Dirty Rotten Imbeciles

„Thrash Zone” to była zajebista płyta, a u progu lat dziewięćdziesiątych D.R.I. był zespołem w Polsce bardzo znanym. Szczególnie rzucało się w oczy dużo wysprejowanych napisów na murach. Być może miało na to swój wpływ, że nazwa jest krótka, więc można było szybko napisać i uciekać:) Nie zmienia to jednak faktu, że ten amerykański niepokorny twór cieszył się sporą popularnością.

Nie dziwi mnie wiec, że gdy rozpoczynałem właśnie w tym czasie przygodę z muzyką, to właśnie D.R.I był jednym z pierwszych zespołów jakie w ogóle poznałem. Gdy w 1992 roku wychodziło „Definition”, była to już płyta, co do której miałem pewne oczekiwania. I choć jest to dobry album to nigdy nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak poprzednie, z lat osiemdziesiątych.

„Definition” to zbiór trzynastu kawałków takiego mocno punkujacego thrashu. Choć chłopaki przygrywają ostro i bez zbędnego ociągania to mniej tu mocy i ciężkości niż na „Thrash Zone”. Ta płyta jest lżejsza, mniej metalowa. Znajdziemy parę hitów z otwierającym „Acid Rain” na czele i zamykającym pierwszą stronę „Paying To Play”, ale na tych pozycjach lista przebojowych numerów się nie kończy. Większość jest energiczna i ma chwytliwe motywy i refreny. Panowie potrafią również pograć i zaprezentować trochę gitarowych aranżacji. Warto tez zwrócić uwagę na aktywny i wszędobylski bas. Jak już wspomniałem jest to płyta warta uwagi, a pewien niedosyt wywołuje u mnie tylko porównanie z poprzednią.

D.R.I. jawią się jako obrońcy Ziemi, zwierząt i przyrody i wytykają ludziom głupotę ich autodestrukcyjnych poczynań. Wzywają też jednostki do działania i zachęcają do wyrażania swoich opinii. W „Tone Deaf” przyznają się do wszelkich muzycznych antytalentów, lecz to co potrafią to „stout louder and faster than most”.

I tak też trzeba ta płytę traktować. Legendarny zespół dalej idzie wytyczonym dawno szlakiem produkując kolejną solidną pozycję w swojej dyskografii.

Tracklista:

01. Acid Rain
02. Tone Deaf
03. Guilt Trip
04. Hardball
05. The Application
06. Paying To Play
07. Say It
08. Dry Heaves
09. Don't Ask
10. Time Out
11. Let It Go
12. You
13. The Target

Wydawca: Rotten Records (1992)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły