Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Czwarty album Atheist w drodze

Po wielu latach ponownie zeszły się drogi muzyków amerykańskiej legendy death/tech metalowego grania - Atheist. Co ważne, jak wynika ze słów perkusisty składu - Steve'a Flynna, pierwszorzędnym zadaniem jakie w najbliższym czasie mają do wykonania członkowie grupy jest... nagranie materiału na czwarty album studyjny! Tak, tak - album studyjny, który będzie pierwszym wydawnictwem pełnometrażowym formacji od 17 lat! "Nie mogę uwierzyć, że w końcu bierzemy się na nagrywanie nowej płyty!" - ekscytuje się wokalista Kelly Shaefer. "Pracujemy nad kawałkami od prawie roku i uwierzcie, że w ich powstanie włożyliśmy masę wysiłku. Jakie one są? Okrutne, inteligentne i ciężkie jak cholera. To po prostu Atheist!".
Sesja nagraniowa wystartuje 5 lipca w studyjnej posiadłości LedBelly Recording Studios w Atlancie w obecności inżyniera dźwięku Matta Washburna oraz zasiadającego za stołem mikserskim Jasona Suecofa (odpowiedzialny za największe sukcesy Trivium, muzyk w wolnym czasie uczestniczy w życiu deathmetalowej formacji Capharnaum).

"Jesteśmy wyjątkowo zaszczyceni udziałem Jasona [Suecof, mikser materiału, przyp. aut.] w całym przedsięwzięciu" - mówi Steve Flynn. "Włożył naprawdę całą masę wysiłku w to wszystko i za to jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Spodziewamy się wspólnie odkrywania nowych, nieznanych jeszcze punktów na mapie ekstremalnego metalu. Jason szybko stał się jednym z najbardziej pożądanych inżynierów dźwięku i producentów w branży, tym bardziej cieszy nas współpraca z nim. On naprawdę orientuje się w temacie death metalu z Florydy. Jesteśmy przekonani, że Jason wespół z nami wykreuje prawdziwego muzycznego potwora" - dodaje.

"Nasz wieloletni i wielki przyjaciel, fundament brzmienia Atheist - Roger Patterson [basista, zmarł 12 lutego  1991 roku w wypadku samochodowym w drodze powrotnej po zakończonej właśnie trasie po USA z Candlemass] był z nami w trakcie procesu pisania nowych kawałków" - mówi Shaefer. "A na serio, ten szalony, techniczny i niesamowity duch Pattersona jest cały czas wśród nas, tyle, że w postaci  naszego nowego gitarzysty Jonathana Thompsona. JT jest multi-utalentowanym i megakreatywnym muzykiem młodego pokolenia - gra także na basie w zespole Gnostic wraz z naszym drugim gitarzystą Chrisem Bakerem [w formacji od 2006 roku, przyp. aut.]. Oboje świetnie rozumieją czego od nowego wcielenia Atheist potrzebują jego fani. Oboje okazali się bezcenni w odzyskaniu po latach klasycznego brzmienia Atheist co okazało się istotne w trakcie pisania kompozycji na nowy album" - kończy Shaefer.

Więcej informacji wkrótce.

Oficjalna strona internetowa: www.officialatheist.com
MySpace: www.myspace.com/kellysatheistwebsite
Komentarze
Harlequin : Nie mogę się doczekać, lubię ich ;) :P płyta juz ponad 4 mies...
jedras666 : Chociaż Atheist nigdy nie był moim magnus opum to jednak z miłą chęc...
MrGoregrind : Myślałem, że nie doczekam tego dnia. Będzie to solidne dzieło.
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły