Wracać wciąż do domu Le Guin
Paradoks
Muzyka :

Crystal Castles na Rock For People

Piękna dziewczyna i brzydki chłopak. Alice i Ethan... brzmi to raczej jak folkowy duet serwujący romantyczne ballady. Nic bardziej mylnego. Ich muzyka najbliższa jest uczuciu właściwemu momentowi, w którym ktoś chce Wam skopać tyłek. Muzyczna przestroga i przemoc w jednym. Kanadyjczycy z Crystal Castles nie są normalni i swoją agresywnością zwalają z nóg o czym będzie można się przekonać już na początku lipca w czeskim Hradec Kralove.
Zespół powstał w 2003 w Toronto i nadał nowe znaczenie terminowi lo-fi. Pierwszy utwór z próbnymi wokalami Alice Practice stał się internetowym hitem. Singiel wydany został na pierwszym albumie Crystal Castles. I tak, trzeba sprecyzować, że na pierwszym, ponieważ drugi krążek w dorobku nazywał się dokładnie tak samo. Z kolei trzeci album roboczo został nazwany... Crystal Castles i nagrywany był w Warszawie, a usłyszymy go jeszcze w tym roku. Mimo, że ich sukcesy i rekordy można policzyć na palcach jednej ręki, to na całym świecie wspierają ich dziesiątki tysięcy fanów. Fanów o bardzo mocnych nerwach.

Koncerty Crystal Castles określane są formą psychicznego gwałtu. Ale w ich przypadku efekt hałasu przynosi oczyszczenie. Po półgodzinnym słuchaniu dźwięków terroru, to coś jest już w nas i nie sposób nie dać się ponieść przynoszącemu ulgę, ośmiobitowemu akompaniamentowi rodem ze starej dobrej gry komputerowej.

Bilety na 4-dni wielkiej uczty muzycznej w Czechach wciąż można nabyć na stronie Supersklep.pl za 259 PLNów – pula jest ograniczona, a cena wzrasta od przyszłego wtorku.

Polskim promotorem festiwalu jest Agencja Joytown.

Najświeższe informacje można śledzić za pośrednictwem stron www.rockforpeople.pl | www.facebook.com/rockforpeoplepl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły