Wracać wciąż do domu Le Guin
Zadra
Encyklopedia :

Corozone

Corozone - polski zespół hardcore'owy. Grupa powstała wiosną 1994 roku w Krakowie na bazie formacji Kapitol, z której składu wykrystalizował sie duet: Krzysztof "Thrash R" Zagajewski (wokal, gitara elektryczna), Bartosz "Ramirez" Rzemieniec (perkusja). Po próbach z różnymi muzykami, w niedługim czasie skład Corozone ustabilizował się dzięki dołączeniu Roberta Skulskiego (gitara elektryczna) oraz Piotra "Indyka" Wiechniaka (gitara basowa).

Grupa przygotowała dwie kasety demo (czerwiec 94 i luty 95), które rozsyłała do wytwórni fonograficznych i organizatorów koncertów. Dzięki pierwszej z nich została zakwalifikowana do konkursu festiwalu Jarocin '94, dzięki drugiej doszła do półfinału przeglądu Marlboro Rock-In '95. Uczestniczyła też w koncertach Acid Drinkers, Armii i Iry.

Jesienią 1995 roku kwartet podpisał umowę z Metal Mind Productions. W następnym roku przez w/w firmę został wydany debiutancki album "Heavy Rain Comes". W listopadzie 1995 roku grupa uczestniczyła w imprezie 5 Lat Metal Hammer gdzie zagrała u boku takich sław jak Testament czy Kreator, a w czerwcu 1996 roku była gościem podczas trasy Acid Drinkers.

Na początku 1997 roku miejsce Roberta Skulskiego zajął Tomasz Iglinski i z nim zespół przygotował płytę "Makabra Kadabra". W czerwcu 1998 roku Bartosza Rzemienca zastąpił Tomasz "Łabądź" Łabędzki - perkusista znany z zespołów Zhizoid i Sad Kingdom a Tomasza Iglinskiego - Sławomir "Chef" Lisowski. Formacja brała udział w trasie z Acid Drinkers, Dog Family i Guess Why.

W kolejnych latach poza tournee Acid Drinkers Broken Your Head 2000 zespół występował sporadycznie. Przygotował za to materiał na trzeci album, którego fragmenty udostępnił w formacie MP3 na swoich stronach internetowych.

Skład:

Krzysztof "Thrasher" Zagajewski - wokal, gitara elektryczna
Piotr "Major" Ozga - boczny wokal
Piotr "Indyk" Wiechniak - gitara basowa
Tomasz "Łabądź" Łabędzki - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Robert Skulski - wokal, gitara elektryczna
Tomasz "Kurgan" Iglinski - gitara elektryczna

Sławomir "Wodz" Lisowski - gitara elektryczna
Bartosz "Ramirez" Rzemieniec - perkusja

Dyskografia:

01. Heavy Rain Comes (1995)
02. Makabra Kadabra (1998)
03. Crash Test (2000)
04. Hardware (2002)

Oficjalna strona internetowa: www.corozone.art.pl
MySpace: www.myspace.com/corozonethc

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły