Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Co nowego u Rammstein?

rammstein, till lindemann, flake lorenz, peter tatgren, pain, hypocrisy, lindemann, in america, der testenficker, emigrate, metal, industrial metal, tanz metal, skills in pills

Klawiszowiec Rammstein – Flake Lorenz udzielił niedawno wywiadu magazynowi Strassenfenger, w którym wypowiedział się na temat planów zespołu. Jak już wcześniej zapowiadali muzycy – w przyszłym roku grupa wystąpi na kilku festiwalach, między innymi w Wiedniu i Paryżu. Być może wkrótce do mapy koncertowej dołączy również Polska. Co poza tym porabia Rammstein?

Klawiszowiec w wywiadzie dla niemieckiego czasopisma potwierdził, że zespół pracuje nad nowym albumem. Muzycy zaczęli spotykać się na próbach, podczas których powstają nowe utwory. Ciężko jednak określić, czy zdążą skompletować wystarczająco dużo materiału, aby zaprezentować go przed publicznością podczas przyszłorocznej trasy koncertowej. Jak podkreśla Flake – Rammstein zawsze się skupiał na tym, aby ich kompozycje były jak najwyższej jakości, a to wymaga wiele czasu i pracy. Grupa na razie nie planuje koncertów, poza występami festiwalowymi, które być może poszerzą się o kolejne pozycje. Klawiszowiec nie chciał zdradzać więcej szczegółów na temat nowego materiału, ale zapowiedział, że jeśli prace nad kolejnym wydawnictwem będą przebiegać sprawnie, jest szansa, że część utworów zostanie zaprezentowana w czasie koncertów w 2016 roku. Flake dodaje również, że być może w ciągu najbliższych miesięcy Rammstein wyda nowy album, który będzie poparty promującą trasą koncertową.

Fani muszą na razie zadowolić się tym, co do tej pory wydali niemieccy muzycy. Aby nie dać o sobie zapomnieć, grupa co chwila wypuszcza na rynek różnego rodzaje kompilacje z występami na żywo lub zbiory najlepszych utworów. Warto również pamiętać o solowych projektach członków zespołu. W czerwcu 2015 roku wokalista Till Lindemann pod szyldem Lindemannn wydał album “Skills in pills”, nagrany wspólnie z liderem Hypocrisy i Pain – Peterem Tätgrenem. Natomiast gitarzysta Richard Kruspe dalej rozwija swój drugi zespół – Emigrate. Do tej pory ukazały się dwie jego płyty: “Emigrate” (2007) oraz “Silent so long” (2014). Wielbicielom słowa czytanego polecamy natomiast nieoficjalną biografię Rammsteina, napisaną przez Łukasza Dunaja - “Rammstein: Die Band” oraz autobigrafię Flake's Lorenza “Der Tastenficker” (pol. “Klawiszojebca”). Niestety, książka na razie nie posiada polskiego tłumaczenia, ale jeśli ktoś zna język Germanów – można podjąć wyzwanie.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły