Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Chrome Division

Chrome Division - norweski zespół, powołany do życia przez Sagratha (członka kapeli Dimmu Borgir, o którym mówi się, iż oddał swą duszę w lewą rękę diabła, a serce brudnemu rock'n'rollowi). Latem 2004, Sagrath zebrał swoich starych przyjaciół: Lexa Icona (The Kovenant) oraz Lunę (Ashes To Ashes) i stworzył trio Chrome Division, które pierwsze miesiące swojej działalności spędziło na próbach oraz piciu piwa.
Zespół w pierwotnym składzie miał: gitarzystów oraz perkusistę. Należało poszukać wokalisty i frontmana. Kilku kandydatów odrzucono. W końcu Luna skontaktował się z Eddie'm Guzem (z rock 'n'roll’owej grupy The Carburetors), który zgodził się wejść w skład zespołu. Kolejno ściągnięto Ricky'ego Blacka. Od tego momentu Chrome Division przestał być tylko pobocznym projektem muzyków, którzy postanowili iść drogą rock'n'rolla, a raczej rock'n'rolla Dnia Sądu Ostatecznego (Doomsday Rock'n'Roll).

Problem pojawił się już latem 2005 roku, kiedy Lex Icon musiał opuścić zespół. Nie było żadnych kłótni, po prostu drogi muzyków się rozeszły, pojawiły się pewne okoliczności nie pozwalające mu na udział w próbach. Zastapił go Tony z Minas Tirith, silny i precyzyjny perkusista, który znacznie umocnił skład kapeli.

Zespół podpisał umowę z wytwórnią Nuclear Blast i zaplanował nagranie pierwszego albumu oraz wydanie go latem 2006. Muzycy weszli do studia w grudniu, aby obrobić materiał nagrany na kasecie i nagrać z niego premierowy krążek, który zawierać ma 11 utworów. Kolejno, zespół planuje nagrać 2 teledyski oraz wyruszyć w swoją pierwszą trasę koncertową.

Skład:

Eddie Guz - wokal
Ricky Black - gitara elektryczna
Shagrath - gitara elektryczna
Björn Luna - gitara basowa
Tony White - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Lex Icon - perkusja

Dyskografia:

Doomsday Rock'n'Roll (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.chromedivision.com
MySpace: www.myspace.com/chromedivision

Źródło: oficjalna strona zespołu
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły