Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Children Of Bodom - Hexed

Hexed, Children Of Bodom, Daniel Freyberg, Naildown, Alexi Laiho

„Hexed” to już dziesiąta płyta Children Of Bodom, co stanowi całkiem pokaźny dorobek. Przez dwadzieścia dwa lata istnienia zespołu tylko dwa razy zmienił się w nim gitarzysta. Ostatnim nabytkiem został Daniel Freyberg z formacji Naildown, który po krótkotrwałym wakacie objął to stanowisko. W żaden sposób nie zmienia to jednak stylu muzycznego, który trzyma się utartych ram i sprawdzonych kanonów.

Children Of Bodom od zarania czerpie z tego samego jeziora i patentów, które dały mu rozgłos i zmieniać ich nie chce. Wciąż mamy więc do czynienia z muzyką melodyjną, żywiołową i ciężką w swojej lekkości. Wciąż atutem są również klawisze, choć ich rola wcale nie jest podstawowa, i skrzekliwie zdarty wokal Alexi Laiho. Właściwie to można powiedzieć, że zmieniają się tylko piosenki. A te na „Hexed” są dobre, ale chyba nie na tyle, żeby była to płyta zapierająca dech w piersiach czy powalająca na kolana. Po kolejnych przesłuchaniach nie wyłaniają się wielkie hity, ale całość robi wrażenie jak najbardziej pozytywne. Na pewno wyróżniający się jest „Platitudes And Barren Words”, który ma taki, można powiedzieć, bardziej rockowy wydźwięk refrenu. Podobnie zresztą jest w ostatnim „Knuckleduster”. Dużo płynnych i chwytnych motywów jest także w innych kawałkach. Do tego płyta jest bardzo dobra muzycznie. Gitary, oprócz tego, że melodyjne, są ciężkie i ostre zarazem. Czasem cisną walcem jak w utworze tytułowym czy wolniejszym, ale bardzo fajnie melodyjnym „Soon Departed”. Nie brakuje również solówek i instrumentalnych fragmentów z urozmaiconą pracą perkusji jak w „Say Never Look Back”.

Tak więc album raczej przewidywalny, ale stojący na wysokim poziomie i na pewno będący gratką dla wiernych fanów zespołu. Sto procent jeziora Bodom w jeziorze Bodom może tylko cieszyć, tym bardziej, że poparte jest solidnym graniem.

Tracklista:

01. This Road 

02. Under Grass and Clover 

03. Glass Houses 

04. Hecate's Nightmare 

05. Kick in the Spleen 

06. Platitudes and Barren Words 

07. Hexed 

08. Relapse (The Nature of My Crime) 

09. Say Never Look Back 

10. Soon Departed 

11. Knuckleduster

Wydawca: Nuclear Blast (2019)

Ocena szkolna: 5-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły