Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Chemical Breath - Fatal Exposure

Ostatnio, z najgłębszych zakamarków pełnego kurzu lamusa odkopałem dawno już zapomniane wydawnictwo belgijskiego Chemical Breath. Debiutancki album "Fatal Exposure" to strzał w dziesiątkę dla miłośników twórczości Chucka Schuldinera, gdyż muzycy Chemical Breath zaproponowali muzykę, która w zasadzie jest doskonałym suplementem do twórczości Death i Pestilence.
"Fatal Exposure" to dziewięć kawałków utrzymanych w konwencji technicznego thrash/death metalu z naciskiem na ten drugi człon. To co od razu da się wyczuć to ogromna inspiracja albumami "Spiritual Healing" i "Human". Konstrukcje riffów oraz same utwory rodzą skojarzenia z Death. Nawet od strony wokalnej podobieństwo pomiędzy tymi zespołami jest bardzo duże.

W przeciwieństwie do Death Belgowie nie grają tak intensywnie i ciężko. Tutaj wkrada się właśnie ten pierwiastek thrashowy, stanowiący poniekąd pewne wypełnienie dla dobrych, deathmetalowych schematów, którym grupa hołduje. Ogromnym atutem tego wydawnictwa są genialne solówki Alaina Chermouha oraz Rene "Rocco" Rokxa śmiało równające się z ówczesną elitą gatunku. Chemical Breath posiadają też cenną zdolność do pisania zapadających w pamięć motywów, które choć utrzymane w "schuldinerowym" duchu, nie są bezmyślnym kopiowaniem.

"Fatal Exposure" została okraszona bardzo dobrym, wyrazistym brzmieniem, eksponującym zalety formacji. Szkoda, że Chemical Breath nie udało sie wybić, bo choć może nie jest to ta klasa muzyki co "schuldinerowy" "Human" czy albumy Atheist, to w żaden sposób nie ustępuje dokonaniom Pestilence, Sadist, Loudblast czy Massacry. Warto poszperać, warto posłuchać, bo żadnej kaszany tu nie usłyszymy, a warto zrobić coś dla ludzkości i nie pozwolić zapomnieć o wydawnictwach, którym do geniuszu trochę brakuje, ale są wciąż wartościowe. A wszystko przez to, że wydawnictwa z Crypta Records to prawdziwe kolekcjonerskie białe kruki, które zna mało kto.

Tracklista:

01. The Advantage Of Disbeliefe   
02. Arachnid
03. Chamber Of Lost
04. Deny Fear
05. Erased From Existance
06. Several Hours To Judgement
07. Lost Tribes
08. Hideous Perspectives...   
09. Mutilation

Wydawca: Crypta Records (1992)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły