Wracać wciąż do domu Le Guin
Paradoks
Recenzje :

Cemetery Of Scream - Fine De Siecle

Fine De Siecle, Cemetery Of Scream, Prelude To A Sentimental Journey, Deppression

„Fine De Siecle” to EPka Cemetery Of Scream, zapowiadająca nową płytę „Prelude To A Sentimental Journey”, a jednocześnie wracająca jeszcze do sesji „Deppression”. Jest więc takim łącznikiem, który zespół postanowił wydać samodzielnie na płycie i kasecie. Dodatkowo nie posłużono się logiem, tylko nietypową czcionką, tytuł nie wiadomo skąd, a i okładka jest zagadkowa.

Pierwszy „Colder Than Ever” jest właśnie utworem zapowiadającym nadejście płyty „Prelude To A Sentimental Journey”. Numer zimny, tęskny, ale i mocno rozwinięty gitarowo, na pewno nie jest w stanie oddać różnorodności tego albumu, ale jego namiastkę pokazuje i do sprawdzenia całości z pewnością zachęca. Po atmosferycznym, instrumentalnym intrze pojawia się natomiast „Insincere” czyli numer, który nie zmieścił się na „Deppression”. Słychać tu jeszcze trochę tego starszego brudu, którego nie ma już w tym pierwszym numerze, a i wokal bardziej zawodzący i miej wyrazisty, ale wstydu na pewno nie przynosi i warto było pokazać go światu.

Intro jest jeszcze jedno. „Introduction – Dimension Zero” to monolog. Deklamacja o ciemności przechodzi w wyjątkowo spokojny i melodyjny „Radioactive Toy”, który niestety okazuje się być coverem Porcupine Tree. Piszę niestety ponieważ kiedyś tego nie wiedziałem i jak się dowiedziałem to pomyślałem, że szkoda, że to nie ich, bo jest to nietypowy, ale bardzo fajny, wpadający w ucho kawałek. Nie znam oryginału, ale założyłym się w ciemno, że ta wersja Cemetery Of Scream jest inna i lepsza od pierwowzoru.

Na koniec jest jeszcze duszny oraz sunący miarowo i ociężale „Apocalyptic Visions (Part 3)”, gdzie w klawiszowe pejzaże również wpleciona jest deklamacja, tym razem o smutku i cierpieniu. Materiał krótki, ale intrygujący. Słucha się go przyjemnie, co chwilę coś innego. Taki kwiatek do kożucha.

 

Tracklista:

1. Colder Than Ever

2. Descent

3. Insincere

4. Introduction - Dimension Zero

5. Radioactive Toy (Porcupine Tree cover)

6. Apocalyptic Visions (Part III)

Wydawca: Cemetery Of Scream (1999)

Ocena szkolna: brak

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły