Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Carach Angren na jedynym koncercie w Polsce

Carach Angren, horror metal, symfoniczny black metal, Wolfheart

"Holenderscy mistrzowie horroru powracają z najbardziej ekscytującym do tej pory albumem", czyli Carach Angren na koncercie w Polsce. Horror metalowi muzycy zawitają 12 lipca 2019 roku do warszawskiego klubu Proxima w towarzystwie Wolfheart. Koncert będzie promował ostatni album Holendrów pt. „Dance and Laugh amongst the Rotten” wydany makładem Season of Mist.

CARACH ANGREN (Holandia / Season of Mist) - horror metal, symfoniczny black metal

Na „Dance and Laugh amongst the Rotten”, CARACH ANGREN malują muzyczne obrazy, które z łatwością łączą niesamowitą głębię Rembrandta z wirującymi kolorami Van Gogha i zupełnym szaleństwem Boscha. Ten kuszący danse macabre wciągnie cię i nigdy nie puści. Carach Angren wykorzystali wszystkie kolory dźwięków ze swojej palety, aby uzyskać olśniewający efekt. Znakiem rozpoznawczym ich gitar jest tworzenie ostrych melodii i złowrogich pejzaży dźwiękowych, które pięknie kontrastują z wystawnymi klawiszami i majestatycznymi orkiestracjami. To, że Till Lindemann (RAMMSTEIN) i Peter Tägtgren (PAIN) odwołali się do talentu kompozytorskiego Clemensa "Ardek" Wijersa jest wymownym znakiem jego wyjątkowej znajomości rzemiosła. Kolejny kontrapunkt sygnowany jest przez ostry, chrapliwy i wrzeszczący wokal Seregora. A całość dopełnia Namtar, który stał się nieubłaganą siłą napędową z jego biciem serca i skomplikowanymi partiami bębnów. Każdy utwór na tym albumie jest punktem kulminacyjnym sam w sobie, a połączenie "Dance and Laugh amongst the Rotten" po prostu błyszczy.

Muzycy postanowili opowiedzieć historie o duchach z zestawem paranormalnych przypadków nagranych na demo "The Chase Vault Tragedy" (2004). Wkrótce nastąpiło oficjalne wydanie EP  "Ethereal Veiled Existence” (2005) jako wstęp do nawiedzającego "Lammendam" (2008). Holendrzy mieli jasną wizję połączenia mrocznego, barokowego metalu z lirycznymi koncepcjami opartymi na horrorze. Ich druga, studyjna płyta "Death Came Through a Phantom Ship" (2010) była świadkiem tego, że zespół żeglował, by zaprezentować swoje ekscentryczne i chwytające występy na żywo publiczności i festiwalom w całej Europie. Po wydaniu trzeciego albumu "Where the Corpses Sink Forever" (2012), nawiedzenie dotarło do Ameryki i zaczęło się szybko rozprzestrzeniać. Ta dojrzała passa została podjęta o krok dalej wraz z czwartym LP "This Is No Fairytale", który jest powierzchniowo mroczniejszą odmianą opowiadania "Hansel and Gretel" z kolekcji Braci Grimm, ale głębiej zajmuje się także tematem nadmiernego wykorzystywania dzieci w dysfunkcyjnej rodzinie.

Z "Dance and Laugh amongst the Rotten", Carach Angren powracają do „czystego” storytellingu z epizodami, które koncentrują się na dziewczynce grającej zbyt długo z planszą Ouija. Holendrzy przesunęli swój bezwstydnie teatralny styl na nową, intensywną wysokość. 

WOLFHEART (Finlandia / Napalm Records) - melodyjny death metal, black metal

Zespół istnieje od 2012 roku, ale na pełnych obrotach zaczął działać dopiero od 2014 roku, kiedy to Tuomas Saukkonen porzucił wszystkie swoje dotychczasowe projekty muzyczne (Before The Dawn, Black Sun Aeon, Dawn of Solace czy RoutaSielu), aby skupić się na Wolfheart. Ich debiutanckim albumem było „Winterborn”, które Saukonnen skomponował, nagrał i wydał samodzielnie, jedynie z gościnnym udziałem Miki Lammassaariego (gitarowe solówki). Od tamtego czasu lider zebrał pełen skład, wydali album „Shadow World” w 2015 roku i ruszyli w trasę. Sporo koncertowali, do dziś zaliczyli wiele dużych festiwali jak np. Dark Troll Festival, Wacken Open Air, Brutal Assault, Summer Breeze czy Bloodstock. W międzyczasie rok 2017 przyniósł album „TYHJYYS” pod egidą Spinefarm Records i trasę koncertową z Insomnium i Barren Earth. Natomiast przełomowy był bez wątpienia rok 2018, kiedy zespół zasilił szeregi Napalm Records i wydał swój czwarty album „Constellation of the Black Light”. Właśnie ten materiał jest wciąż promowany przez fińskich metalowców.

Carach Angren

+ Wolfheart

12.07.2018 / g.20:00

Klub Proxima / Warszawa

Bilety:

69 - https://winiarybookings.pl/bilety/carach-angren-wolfheart/

74 - Biletomat, Eventim, Ticketmaster

80 - w dniu koncertu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły