Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Cannibal Corpse - Worm Infested

Worm Infested, Cannibal Corpse, Proxima, Gore Obsessed, Eaten Back To Life, Corpsegrinder, Chris Barnes, Possessed, Live Cannibalism, Accept, Metallica

EPka „Worm Infested” oficjalnie ukazała się 30 czerwca 2003 roku, ale ja kupiłem ją przedpremierowo, 22 kwietnia, na koncercie Cannibal Corpse w warszawskiej Proximie. Zwróciła moją uwagę oczywiście sympatyczną okładką, no i tym, że nie wiedziałem co to jest. Pozostaje fajną pamiątką i dodatkiem do dyskografii. Jest to krótki materiał, ale znajduje się na nim parę ciekawostek.

Utwory premierowe są dwa. „Systematic Elimination” i „Worm Infested” to typowa cannibalowa nawalanka, która nie zmieściła się na płytę „Gore Obsessed”, co wnioskuję po informacji, że oba kawałki zostały nagrane w roku 2001. Z pewnością jednak nie odstają od poziomu tego albumu i byłyby na nim jasnymi punktami. Żeby jednak ich posłuchać trzeba się postarać oddzielnie. Trzecim numerem autorskim jest nagrany na nowo „The Undead Will Feast” z „Eaten Back To Life”. Stary szlagier przesunięty w czasie o dwadzieścia trzy lata brzmi naprawdę nowatorsko i znacznie bardziej dosadnie, no i oczywiście Corpsegrinder ryczy go zupełnie inaczej niż Chris Barnes.

Poza tym są trzy covery. „Confessions” Possessed mieliśmy okazje już poznać jako bonus do „Live Cannibalism”. Strasznie lubię to wykonanie i też chciałbym zwrócić uwagę, że w skąpej liczbie coverów Cannibali to już druga adaptacja Possessed, bo na singlu „Hammer Smashed Face” znalazł się „The Exorcist”. Równie efektownie wypadają „Demon’s Night” Accept i „No Remorse” Metallicy. Cannibal Corpse ukazuje stare klasyki w swoich krwistych aranżacjach i wychodzi im to doskonale. Tak więc płytka przyjemna i urozmaicająca czas oczekiwania na kolejny album.
 

Tracklista:

1. Systematic Elimination
2. Worm Infested
3. Demon's Night (Accept cover)
4. The Undead Will Feast
5. Confessions (Possessed cover)
6. No Remorse (Metallica cover)

Wydawca: Metal Blade Records (2003)

Ocena szkolna: brak

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły