Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Camerata Mediolanense

Camerata Mediolanense, Daniela Bedeski, Elena Previdi, Darkwave,  Neoklasyka, Neofolk, Rosa RubeaCamerata Mediolanense to zespół powołany do życia w Mediolanie w 1994 roku. Jego muzykę można sklasyfikować jako darkwave i neoklasyka z elementami folku. Zespół kierowany jest Elena Previdi, która jest dyplomowaną dyrygentką. Pozostali członkowie zespołu mają zróżnicowane  doświadczenia muzyczne: perkusista i wokalista Trevor Manuel Aroldi pochodzi ze sceny post-punkowej, a wokalistka Daniela Bedeski ma przeszłość w muzyce ludowej.
Camerata Mediolanense dosłownie oznacza "grupa kameralistów z Mediolanu" (“Mediolanum” to starożytna nazwa podobna do wymowy polskiej w przeciwieństwie do włoskiego “Milano”). Na ich muzykę składają się elementy historii muzyki klasycznej i ludowej Włoch oraz pozostałej części Europy. W swej twórczości wykorzystują instrumenty perkusyjne i elektronikę oraz dużą liczbę instrumentów niekonwencjonalnych.
Camerata Mediolanense podobnie jak niemiecki Qntal, przywiązuje dużą wagę do badań i poszukiwań muzycznych oraz eksperymentów w komponowaniu, jednocześnie nie traci czasu na nieprzemyślaną charakterystyczną dla tego segmenty sceny dark z ambientem na czele improwizację i zawsze stawia sobie wyraziste muzyczne cele. Staje się to oczywiste obserwując zespół podczas ich częstych występów na żywo. Moc dźwięku i sugestywny performance umożliwił zespołowi Camerata Mediolanense na stałe wpisać się w annały zespołów tworzących tę scenę.
Muzycy Mediolanense zaangażowani sa w w wiele projektów pobocznych takich jak Camerata Sforza, Dame Mediolanesi czy Rosa Rubea. Zespół miał wystąpić w 2008 w Polsce podczas  VII Wrocław Industrial Festival  jednak do występu nie doszło
Skład: 
Daniela Bedeski -  wokalTrevor -  wokal i sampleryMarco Colombo -  perkusjaManuel Aroldi -  perkusjaElena Previdi -  klawisze, kompozycje
Dyskografia:
01. Musica Reservata (1994)02. Campo Di Marte (1996)03. Amor, Ch'a Nullo Amato Amar Perdona / Vuolsi Cosi Cola Dove Si Puote (7", Ltd) (1997)04. Madrigali - De Diversi Et Excellentissimi Musici (1998)05. Francesca, I Tuoi Martiri / La Prima Di Color Di Cui Novelle (7", Ltd) (1999)06. 29 Luglio MM - Lago Di Varese (7", Pic, Ltd) (2001)07. Camerata Mediolanense / Pavor Nocturnus - L'Alfiere (10", EP, Ltd) (2001)08. Nessun Maggior Dolore / Noi Leggiavamo (2008)09. MDXXX (CD, Comp, Liv) (2010)10. 99 Altri Perfecti (CD, Single) (2011)
www.ameratamediolanense.it
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły