Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Lokale :

CK Wiatrak

Jeśli pierwszy raz wybierasz się koncert/imprezę do Wiatraka z pewnością przyda Ci się parę informacji na temat zwyczajów lub zasad panujących w klubie. Przede wszystkim CK Wiatrak nie funkcjonuje jako tzw. "knajpa z koncertami do kotleta". Nie wpadniesz więc do tego klubu na piwo w tygodniu. Jest on czynny wyłącznie w trakcie koncertów i imprez.
Budynek klubu CK Wiatrak zbudowano w 1872 roku. Znajdowała się w nim kantyna górnicza, kopalniana polsko-niemiecka straż pożarna oraz świetlica kulturalna czyli "sala na potańcówki". Kiedy stawiano fundamenty budynku, upadła Komuna Paryska, w Rosji panował car Aleksander II Romanow, Kanclerzem Niemiec był Otto von Bismarck, Cesarzem Austro - Węgier Franciszek Józef I, w Wielkiej Brytanii panowała Królowa Wiktoria a prezydentem Stanów Zjednoczonych był Ulysses Grant. W tym czasie Graham Bell opatentował telefon a Tomas Edison żarówkę. W Operze Paryskiej odbyła się premiera "Carmen" Bizzeta i dopiero urodził się Albert Einstein.

Podczas koncertów zabronione jest używanie urządzeń umożliwiających nagrywanie dźwięku oraz obrazu. Tym samym nie wolno nagrywać koncertów ani ich fragmentów. Powyższe ustalenie nie jest naszym wymysłem, tylko jednym z postanowień kontaktów z zespołami. Aparaty fotograficzne wnosić można i fotografować też można. Ale nawet z aparatem nie wolno wchodzić "za płotki". Jeśli robicie zdjęcia, nie można używać fleszy.

Bilety trafiają do przedsprzedaży 2-3 tygodnie przed koncertem. Można je kupić w sklepach muzycznych w Zabrzu, Gliwicach, Katowicach, Tarnowskich Górach. Sa dostępne także w CK Wiatrak codziennie w godzinach 16 - 20.

Z rezerwacji mailowej mogą skorzystać tylko osoby, które mieszkają w miejscowościach, gdzie nie ma punktu sprzedaży biletów. Klub nie prowadzi rezerwacji telefonicznych, faksowych, Gadu-Gadu itp. W dniu koncertu rezerwacji klub nie przyjmuje rezerwacji.

Przy większości koncertów, wpuszczenie publiczności trwa zazwyczaj koło godziny. Dodatkowym problemem, jaki czasem napotykają bywalcy klubu, to surowe normy bezpieczeństwa. Każda osoba przychodząca do CK Wiatrak powinna posiadać ważny dokument tożsamości. Aby przyjść na koncert można mieć nawet ponad 100 lat, ale z dolnym limitem wiekowym jest już gorzej. Jeśli nie ma się jeszcze skończonych 18 lat - można przychodzić na koncerty, pod warunkiem, że zachowanie będzie jak na dorosłego przystało (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Nie można wnosić alkoholu. Próba przemycenia, zazwyczaj kończy się konfiskatą. Zgodnie z prawem tylko pełnoletnim osobom klub sprzedaje alkohol.

W klubie działa Stowarzyszenie Wiatrak - organizacja pozarządowa, zajmująca się organizowaniem koncertów charytatywnych i innych imprez kulturalnych. Stowarzyszenie opiekuje się Muzeum Przedwojennej Reklamy, organizuje też doroczny Ekopiknik na Pożegnanie Wakacji. CK Wiatrak jest niezależnym Centrum Kultury.

Adres: ul. Wolności 395, Zabrze
Telefon: (032) 4587089
E-mail: klubwiatrak@tlen.pl
Strona internetowa: www.wiatrak.art.pl
Komentarze
Rochu : Cóż jak byłem na Tyr to ochroniarze ledwo co pozwalali pogować......
Diarmad : Hmm powiem tak: wiatrak został gruntownie wyremontowany, przynajmniej w...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły