Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Literatura :

Brandon Mull - Pozaświatowcy. Świat bez bohaterów

Brandon Mull, Pozaświatowcy, Świat bez bohaterów, fantasy, fantastyka, Baśniobór, MAG, Wydawnictwo Mag20 lutego 2013 roku, nakładem wydawnictwa MAG, ukazała się nowa książka Brandona Mulla - "Pozaświatowcy. Świat bez bohaterów". Jason Walker często marzy, żeby życie stało się odrobinę mniej przewidywalne – aż do dnia, kiedy codzienne obowiązki w zoo sprawiają, że Jason przenosi się z basenu hipopotama do dziwnego świata, któremu grozi niebezpieczeństwo. Lyrian to miejsce pełne niebezpieczeństw i wyzwań – nie przypomina niczego, z czym Jason zetknął się do tej pory. Ludzie żyją tu w strachu przed nikczemnym czarnoksiężnikiem i cesarzem w jednej osobie, Maldorem. Dzielni ludzie, którzy kiedyś przeciwstawiali się Maldorowi, zostali przekupieni lub złamani, zostawiając po sobie królestwo, w którym górę wzięły strach i podejrzliwość.

W poszukiwaniu drogi do domu Jason spotyka Rachel, która także została w tajemniczy sposób ściągnięta z naszego świata do Lyrianu. Jason i Rachel wplątują się w misję, mającą na celu złożenie w całość słowa mocy, które może zniszczyć cesarza, i dowiadują się, że muszą uratować ten świat pozbawiony bohaterów, jeżeli chcą mieć jakąś szansę powrotu do domu.
"Brandon Mull to czarodziej słów. W "Pozaświatowcach" wyczarował jedną z najbardziej oryginalnych powieści fantasy, jaką przeczytałem w ciągu ostatnich lat – mieszanka przygody, humoru i magii, której nie sposób się oprzeć" – Rick Riodan, autor serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”.
Wydawnictwo: MAG (2013)
http://www.mag.com.pl/
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły