Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Blindead zaprasza na 2 koncerty w listopiadzie

Blindead, Entropia, Weedpecker, Knock Out Productions.

Blindead wystąpi 2 listopada w warszawskim klubie Progresja oraz dzień później 3 listopada w gdańskim B90. Grupa będzie świętować 10-lecie albumu “Autoscopia / Murder In Phazes”, który ukazał się 18 sierpnia 2008 roku.Z ogromną radością informujemy, że do koncertowego line-upu dołączają zespoły Entropia oraz Weedpecker.

Blindead wystąpi na żywo w składzie w którym nagrał album z 2008 roku. Na scenie pojawią się: Patryk Zwoliński, Mateusz Śmierzchalski, Marek Zieliński, Konrad Ciesielski, Bartosz Hervy oraz Piotr Kawalerowski.
Bilety na koncerty można zakupić na: https://sklep.knockoutprod.net (koncert w Warszawie) oraz https://tickets.soundrive.pl (koncert w Gdańsku).

Niemal dokładnie 10 lat temu, 18 sierpnia 2008 roku, premierę miała doskonała i można chyba również napisać, że przełomowa płyta gdyńskiej formacji Blindead "Autoscopia / Murder In Phazes". Koncepcyjny materiał, który składał się z siedmiu kompozycji trwających równo 60 minut, stanowiących fascynującą opowieść o mrokach ludzkiej duszy. Jesienią 2018 roku zespół zagra dwa wyjątkowe koncerty, które związane są z jubileuszem.

Tę wspaniałą wiadomość podajemy zaledwie kilka dni po tym, jak Havoc (gitara), Bartosz Hervy (klawisze, sample) i Konrad Ciesielski (perkusja) poinformowali, że współpracę z Blindead zakończyli gitarzysta i współzałożyciel Marek Zieliński oraz śpiewający od 2016 roku Piotr Pieza, zastępując Patryka Zwolińskiego. Do Patryka, który był członkiem kapeli od 2002 do 2015 roku, należy główny głos oraz autorstwo historii na "Autoscopii…".

Jak wiadomo przed "Autoscopia / Murder In Phazes" pojawił się debiutancki "Devouring Weakness" (2006). Z kolei po tegorocznym jubilacie ukazały się niemniej znakomite EP-ka "Impulse" oraz duże płyty "Affliction XXIX II MXMVI" (2010), "Absence" (2013) oraz jedyna nagrana z Piotrem Piezą "Ascension". Na wymienionych wydawnictwach Blindead pokazał autorskie spojrzenie na muzykę łączącą post metal, alternatywny rock, muzykę ilustracyjną i nowoczesną elektronikę, wymykającą się oczywistym schematom.

Pomimo turbulencji personalnych Havoc, Bartek i Konrad pracują wraz z muzykami sesyjnymi nad nowymi kompozycjami i niewykluczone, że jesienią podczas jubileuszowych występów poznamy którąś z nich. Muzycy zapewniają, że warto będzie czekać i lepiej im wierzyć.

Sprawdź, jeśli lubisz: Neurosis, Cult Of Luna, Isis, Obscure Sphinx, Leprous...

https://blindead.bandcamp.com
https://www.facebook.com/blindeadofficial
https://www.youtube.com/watch?v=jiGCUUXKPKI

ENTROPIA (Polska, Oleśnica) black metal, sludge, post-metal:

O tym, że Entropia to poważna siła w polskim metalu przekonują nie tylko wydane do tej pory dwa świetne studyjne albumy, lecz przede wszystkim niedawne koncerty, które kwintet zagrał w ramach trasy koncertowej z Batushką i Obscure Sphinx. Zespół z Oleśnicy promował na nich swój ostatni studyjny materiał "Ufonaut" z 2016 roku. Wiadomo już, że zanim Entropia wystąpi na dwóch koncertach z Blindead, na rynku będzie już dostępny trzecia płyta. Nosić będzie tytuł "Vacuum" i raczej można zakładać, że nie pozostanie w próżni, tylko znowu zafrapuje, da do myślenia, zaskoczy… Wydawcą będzie Arachnophobia Records.

Według dotychczasowych zapowiedzi "Vacuum" ma być kolejnym krokiem na drodze do eksploatacji przez Marka Ceńkara (gitara basowa, śpiew), Patryka Budzowskiego (perkusja), Damiana Dudka (klawisze), Michała Dziedzica (wokal, gitara, sample) i Kubę Cołtę (gitara) świata muzyki psychodelicznej. Jak głosi komunikat prasowy: "Nie uciekając od kiełkujących od lat inspiracji, Entropia rozwija swoją kwaśną formułę tym razem poprzez eksplorację rytmicznej repetycji w połączeniu z charakterystycznymi dla zespołu przebojowymi riffami i przytłaczającą atmosferą. Rezultat stanowi połączenie całkowicie przeciwstawnych światów, w których instrumentalny trans i elektronika czerpiąca bezpośrednio, chociażby ze sceny goa, techno i IDM oraz dokonań kraut rocka, spotyka się z najbardziej ekstremalnymi jako do tej pory momentami w dorobku zespołu".

Przypomnijmy, że Entropia istnieje od 2007 roku, a oprócz wspomnianego albumu "Ufonaut" w dorobku ma jeszcze debiut "Vesper", EP-kę "Chimera" oraz demo "Let's Leave Before This Place Thaws".

Sprawdź, jeśli lubisz: Obscure Sphinx, Mord'A'Stigmata, Latitudes, Omega Massif, Amenra, Pelican...

http://www.entropia.bandcamp.com
https://www.facebook.com/mourningentropia
https://www.youtube.com/watch?v=ke4kDGVxC3I

WEEDPECKER (Polska, Warszawa) stoner, rock psychodeliczny:

Najkrótszy staż spośród zespołów, które wystąpią na koncertach z okazji jubileuszu 10-lecia płyty "Autoscopia / Murder In Phazes", ma warszawski Weedpecker. Powstałą w 2012 roku kapelę tworzą: Wyro (gitara, wokal), Bartek (gitara, wokal), Karol Melak (gitara basowa) oraz Piotr Kuks (perkusja). Dwaj ostatni dołączyli w 2018 roku.

Weedpecker bliska jest rockowa psychodelia, stoner i grunge. Nad kompozycjami unosi się rozsiewająca błogi klimat chmurka zioła (nazwa zobowiązuje) poprzecinana konkretnymi gitarowymi riffami. Warszawska kapela ma na koncie trzy albumy, z których ostatni, zatytułowany po prostu "III", ukazał się w styczniu 2018 roku nakładem Stickman Records. Jeśli jeszcze jakimś cudem nie mieliście okazji posłuchać tej płyty, czym prędzej nadróbcie tę zaległość!

Sprawdź, jeśli lubisz: Belzebong, Major Kong, Sleep, Mars Red Sky, Elder...

https://weedpecker.bandcamp.com
https://www.facebook.com/Weedpecker-34987148842... https://www.youtube.com/watch?v=hqV9sWNutFE


Zagrają:
BLINDEAD (Polska) post metal, rock progresywny
+
Entropia (Polska, Oleśnica) black metal, sludge, post-metal
Weedpecker (Polska, Warszawa) stoner, rock psychodeliczny

Kiedy: 2 listopada (piątek) 2018
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 3 listopada (sobota) 2018
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 50 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety na koncerty dostępne na:
Warszawa: https://sklep.knockoutprod.net
Gdańsk: https://tickets.soundrive.pl


Zapraszają
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out https://www.instagram.com/knockoutprod
B90
http://www.b90.pl
https://www.facebook.com/B90klub
https://www.instagram.com/klub_b90

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły