Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Bill Ward opuszcza Black Sabbath

Po problemach zdrowotnych Tony'ego Iommiego do fanów Black Sabbath dociera kolejna niepokojąca wiadomość. Perkusista zespołu, Bill Ward, opublikował 2 lutego oświadczenie, w którym poinformował o swoim niezadowoleniu z przedstawionego mu kontraktu. "W tej chwili na niczym nie zależy mi bardziej, niż na kontynuacji prac nad albumem i trasą Black Sabbath. Nie jestem jednak w stanie się tym zająć, póki nie zostanie sporządzony kontrakt możliwy do podpisania".
Muzyk kontynuuje: "Kontrakt odzwierciedlający jakąś godność i szacunek wobec mnie jako oryginalnego członka zespołu. W zeszłym roku pracowałem sumiennie, w dobrej wierze z Tonym, Ozzym i Geezerem. I 11 listopada 2011 r., znowu w dobrej wierze, uczestniczyłem w konferencji prasowej w Los Angeles. Kilka dni temu, po niemal rocznych próbach negocjacji, wręczono mi kolejny kontrakt «nie do podpisania». (...) Jeśli podpiszę go w obecnej postaci, utracę prawa, godność i poważanie jako muzyk rockowy. Wierzę w wolność i wolność słowa. Wyrosłem w hardrockowym/metalowym zespole. Coś wtedy sobą reprezentowaliśmy i graliśmy od serca, z uczciwością i szczerością. (...) Mogę kontynuować, jeśli dostanę kontrakt «możliwy do podpisania». Nie chcę nikogo zawieść, zwłaszcza Black Sabbath i fanów Black Sabbath. (...) Moim postępowaniem nie kieruje chciwość. Nie domagam się "dużego kawałka" z działań (pieniędzy) na zasadzie szantażu. Chciałbym czegoś, co by uznawało i odzwierciedlało mój wkład w zespół, łącznie z reaktywacjami rozpoczętymi czternaście lat temu. Po ostatniej trasie obiecałem sobie, że nigdy więcej nie podpiszę niedorzecznego kontraktu. Chcę kontraktu, który okaże jakiś szacunek mnie i mojej rodzinie, kontraktu, który uhonoruje wszystko, co wniosłem do Black Sabbath od jego powstania".
W tym samym oświadczeniu Ward zapewnia, że - chociaż sam nie jest informowany o postępach w pracach - jest gotowy polecieć do Anglii, dokąd po zdiagnozowaniu nowotworu u Iommiego przeniesiono nagrania albumu Black Sabbath, oraz że chce wziąć udział w trasie koncertowej. W odpowiedzi pozostali trzej członkowie zespołu napisali: "Zasmuciło nas, gdy wczoraj Bill publicznie odmówił wzięcia udziału w obecnych planach Black Sabbath... Nie mamy innego wyboru, niż kontynuować nagrywanie bez niego, chociaż nasze drzwi są zawsze otwarte (...)".

Zespół w oryginalnym składzie oficjalnie reaktywował się 11 listopada 2011 r. Na maj i czerwiec zaplanowane ma kilkanaście koncertów w Europie (najbliżej Polski - 6 czerwca w Pradze). W związku z oświadczeniem Warda nie zostały one odwołane. Przeciwnie - muzycy potwierdzili swój udział w Download Festival. Zespół nagrywał też pierwszy od 1978 r. album studyjny w oryginalnym składzie. W obecnej sytuacji będzie to tylko pierwszy od 1995 r. studyjny album wydany pod szyldem Black Sabbath (więc nie licząc jedynej tego typu pozycji w dyskografii Heaven And Hell z 2009 r.).
Komentarze
JancioWodnik : Sprawa jest co najmniej chujowa :/
skoggtroll : I stało się. Black Sabbath na Facebooku usunęło Billa Warda z Ulubion...
Krasnal_Adamu : I stało się. Black Sabbath na Facebooku usunęło Billa Warda z Ulubion...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły