Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Beyond Twilight - The Devil's Hall Of Fame

Kilka lat temu Finn Zierler powołał do życia projekt, do którego zaprosił między innymi jednego z najlepszych współczesnych krzykaczy rockowych Jorna Lande. Owocem współpracy był album "The Devil's Hall Of Fame", który dziś uchodzi za perełkę progmetalu.
Kto się jednak spodziewa technicznych łamańców czy rozbudowanych kompozycji pełnych przeróżnych tematów jest w błędzie. Debiut Beyond Twilight przynosi osiem patetycznych, a zarazem bardzo nastrojowych utworów. Oprócz schematów towarzyszących ostatnim płytom Fates Warning znalazło się tu całe mnóstwo wpływów twórczości Black Sabbath oraz Whitesnake. Utwory mają więc z jednej strony bardzo klasyczny, rockowy charakter, a z drugiej strony łączą ten zimny i wysmakowany gust charakterystyczny dla pionierów progmetalu. Mamy tu naprawdę mnóstwo świetnych melodii, kilka naprawdę ładnych solówek i ten urzekający mroczny klimat towarzyszący płycie Black Sabbath. Lande nagrał tutaj najlepsze partie w swojej dotychczasowej karierze, jego gwiazda błyszczy tu w najlepsze. Progmetalowy charakter wydawnictwa objawia się nie tylko w typowym dla tego nurtu wykorzystaniu klawiszy (a w zasadzie typowym dla Fates Warning), ale także na eklektyzmie stylistycznym jaki zespół zaserwował.

W późniejszym okresie projekt przerodził się w regularny zespół, ale żadne kolejne wydawnictwo nie umywało się poziomem do "The Devil's Hall Of Fame". W zasadzie jest to jedyny dobry album sygnowany logiem Beyond Twilight, ale na tyle dobry, że warto poszukać go na sklepowych półkach.

Tracklista:

01. Hellfire
02. Godless And Wicked
03. Shadowland
04. Devil's Waltz (Instrumental)
05. Crying
06. Devil's Hall Of Fame
07. Closing The Circle (Instrumental)
08. Perfect Dark

Wydawca: Massacre Records (2001)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły